Günün Tarihi:21 Eylül 2021

‘Her okulun hayvanı olsun’


Hakkı Demir Ortaokulu tarafından hazırlanan “Her Okulun Bir Hayvanı Olsun, Yürekler Birlikte Atsın” projesinin ilk adımı atıldı.

 

Törenle teslim

Hayvanları Koruma Günü nedeniyle, Sakarya Büyükşehir Belediyesi Hayvan Barınağından sahiplenilen bir köpek beraberinde veteriner hekim ile birlikte Hakık Demir Ortaokulu’na teslim edildi.  İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş tarafından yuvasına yerleştirilen ve öğrenciler tarafından “Dost” adı verilen köpek bütün öğrencilerin ilgi odağı oldu.

 

Kuş yuvaları

Serdivan İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Dere ile okul müdürleri, muhtarlar ve velilerin katıldığı okul bahçesindeki törende kuş yuvalarıda boyandı. Boyanan kuş yuvalarının bir kısmı etkinliğe katılanlar hediye edilirken, diğer bir kısmı ise diğer okullara hediye edilmek için hazırlandı.

 

Çocuklar öğrensin

Geliştirdikleri proje ile ilgili konuşan Okul Müdürü Mesut Gürel, “Bizler, bu güzel şehrin geleceği çocukları şekillendiren eğitim yuvalarından biri olan Hakkı Demir Ortaokulu ailesi olarak, küçük yaştan itibaren çocuklarımızın hayvan sevgisi ile büyümesini ve bir hayvanın sorumluluğunu alıp,  onu korumayı deneyimleyip öğrenmesinin önemli olduğuna inandık” dedi.

 

Kıvılcım çoğalsın

Gürel, “Hayvan barınağından alınan ve okulumuz tarafından sahiplenilen köpeğimizi, beraber sevgiyle kucaklayalım, hayvanlara sevgimizi, doğaya saygımızı ilke edinerek, şehrimize yakışır nitelikte bir uygulamaya öncülük edelim istedik. “ Her Okulun Bir Hayvanı Olsun. Yürekler Birlikte Atsın” sloganıyla yola çıktık. Temennimiz bu kıvılcımın artarak çoğalması  ve ışığının yayılmasıdır” dedi.

 

Yuvalar yerleştirdik

İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş’un himayesi ile gerçekleştirdiğimiz projemizde sahiplendiğimiz köpeğe dost ismini verdik ve o bizim parçamız oldu. Ayrıca bahçemizdeki çocuk seslerine, kuş cıvıltıları eşlik etsin diye yuvalar yerleştirdik. Projemize destek olan kardeş okulumuz için de bir köpek kulübesi hazırladık ve en kısa zamanda teslim edeceğiz.

Bize ve projemize destek vermek isteyen diğer okullarımızı da yanımızda görmekten mutluluk duyarız”  diye konuştu. 

7 Ekim 2018 , Pazar Bu haber toplam 1011 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU