Günün Tarihi:31 Mayıs 2020

Neşet Ertaş bugün türkülerle anılacak


Büyük halk ozanı Neşet Ertaş, bugün saat 20.00’da Sakarya Üniversitesi’nde anılacak.

Konser

Türk halk müziğinin unutulmaz ismi büyük saz ve söz ustası Neşet Ertaş, ölümünün 6. yılında Sakarya Üniversitesi’nde düzenlenen bir konserle anılacak. SAÜ Devlet Konservatuvarı tarafından düzenlenecek konserde Ertaş’ın unutulmaz eserleri seslendirilecek. SAÜ Kültür ve Kongre Merkezi’nde bugün düzenlenecek konser saat 20.00’da başlayacak.  Konserde, Konservatuvar Müdürü Prof. Dr. Nilgün Sazak’ın yanı sıra Duran Alp,  Ahmet Alp ve Muhammet Sayit Alp solist olarak sahne alacak. TRT İstanbul Radyosu kemane sanatçısı İhsan Mendeş konsere konuk sanatçı olarak katılacak.

Seslendirilecek eserler

Gönüldağı, Bir Ayrılık Bir Yoksulluk, Kendim Ettim Kendim Ettim, Ağla Sazım, Sevdayı Çekip De Gönülü Bilen, Badı Sabah, İnsanoğlu, Arife Tarif Ne Hacet, Hep Erenler Yolun Gözler, Bir Yaratmış, Zülüf, Kırşehirin Gülleri, Dinekdağı, Yazımı Kışa Çevirdin, Sevda Gitmiyo Serde, Cahildim Dünyanın, Acem Kızı, Yalan Dünya. Solistler ;Prof. Dr. Nilgün Sazak, Duran Alp, Ahmet Alp, Muhammet Sayit Alp.

 

8 Ekim 2018 , Pazartesi Bu haber toplam 408 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU