Günün Tarihi:1 Mart 2021

Pamukova’ya 15 Temmuz Derneği


Sakarya 15 Temmuz Milli İrade Derneği tarafından ilçelerde şube açılma çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Pamukova Şubesi’nin açılışı da törenle yapıldı.

Katılım geniş oldu

Açılışa derneğin genel başkanını yanı sıra Vali Yardımcısı Mehmet Fatih Çiçekli, Pamukova Kaymakamı Recai Karal, AK Parti Pamukova İlçe Başkanı Fatih Akın, Pamukova Müftüsü  Celil Şimşek,  15 Temmuz Milli İrade Derneği Pamukova Şube Başkanı Hikmet Ferudun Turan, Milli İrade Derneği Akyazı Şube Başkanı Ali Gezer, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, davetliler ve çok sayıda vatandaş katıldı.   

 

Şube Başkanı Turan

15 Temmuz Milli İrade Derneği Pamukova Şubesi Başkanı Hikmet Ferudun Turan, 15 Temmuz hain darbe girişiminin milli mücadele döneminden buyana milletin gücünü gösterdiği en önemli günlerden biri olduğunu ifade ederek, “ Derneğimizin kuruluş amacı 15 Temmuz destanını unutmamak ve unutturmamaktır.  15 Temmuz da meydanlarda milletin iradesini bir avuç haine teslim etmeyen büyük Türk milleti vardı. O gün milletimiz bu coğrafyayı vatan olarak sahiplendiğini bir kez daha gösterdi” dedi.

 

Millet gösterdi

Kaymakam Karal ise konuşmasında, “En kalleş darbe girişiminin 15 Temmuz’da yaşandı. Milletimiz 15 Temmuz’da hakkın nasıl galip geleceğini göstermiştir. Kurulan derneğin hakkın tarafında yer alacağına inanıyorum. Sivil toplum temsilciliklerini destekleyeceğimizi ifade ederek, Milli İrade Derneği Pamukova Şubesinin hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

 

Kurdele kesildi

Sakarya da açılışı yapılan dördüncü şube olan, 15 Temmuz Milli İrade Derneği Pamukova Şubesi konuşmaların ardından yapılan dualar sonrası kesilen kurdele ile resmen hizmete girdi. Davetlilere de pilav ayran ikramı yapıldı.

9 Ekim 2018 , Salı Bu haber toplam 678 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU