Günün Tarihi:6 Aralık 2021

Emzirmenin önemi anlatıldı


Sakarya Üniversitesi Eğitim Araştırma Hastanesi Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Kampüsünde ‘Emzirme Haftası’ dolayısıyla etkinlik düzenlendi.

Emzirme Haftası kutlandı

Emzirme Birimi tarafından gerçekleştirilen etkinlikte, ilk altı ay sadece anne sütüyle bebeğini emziren anneler ile anne adayı gebeler bir araya gelerek akran toplantısı yapıldı. Gebe kadınların sorularına emziren annelerin cevapladığı toplantıda, anneler deneyimleri ile yaşadıkları sorunları ve bu sorunlarla nasıl baş ettiklerini dile getirdi.

Anneler anlattı

Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Kampüsü’nde bir yıldır haftanı beş günü hizmet veren Emzirme Danışmanlığı Birimi personeli tarafından anne adaylarına merak ettikleri konularda bilgiler verilen etkinlikte, anne adaylarının emzirme ve bebek bakıma dair özgüvenlerinin arttığı kaydedildi. Etkinlikte ayrıca Emzirme Danışmanları tarafından annelere katkı ve motivasyon için ‘Örnek Anne Teşekkür Belgeleri’ verildi. Katılımcılara ek gıda hazırlanması ve bebek cilt bakımı hakkında da bilgilendirme yapılarak günün anısına bebek sabunu hediye edildi.

11 Ekim 2018 , Perşembe Bu haber toplam 563 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU