Günün Tarihi:9 Ağustos 2020

Bin yataklı hastane genelgeye tosladı!..


Cumhurbaşkanlığı’nın yayınladığı son tasarruf genelgesi ile ancak yüzde 75’i bitmiş hastane binaları tamamlanacak. Bu da bin yataklı hastanenin yapılmaması anlamına geliyor.

Sadece yeri belli

Yıllardır yapılacağı söylenen bin yataklı hastanenin şu an da sadece yapılacağı yer Alandüzü Mahallesi olarak belirlenmişti. Hastanenin yüzde 75’in tamamlanması söz konusu değil. Bu nedenle bizim bin yataklı hastane inşaatı daha başlamadan durmuş oldu. 

 

Doğumevi de tehlikede

Bu arada duran bin yataklı hastanenin yanı sıra şu anda yarım kalan 250 yataklı Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi binasının tamamlanması da tehlikeye girdi. Hastane inşaatının yüzde 75’i bitmiş kabul edilmezse, yeni genelgeye göre bu inşaatta duracak.

 

Kuzey Marmara

Yatırımlar bir süre özel sektör tarafından da gerçekleşmeyecek. Bu nedenla yap-işlet-devret modeli ile Yenikent’te inşaatı devam eden Kuzey Marmara Otoyolu’nun inşaatı da durmuş olacak. Zaten Karaman Kavşağı’ndaki üst geçit çalışmaları 15 gün önce tamamen durmuştu.

 

12 Ekim 2018 , Cuma Bu haber toplam 813 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU