Günün Tarihi:19 Ağustos 2022

‘Bundan sonra Saadet’i dinleyin’


Saadet Partisi Sakarya İl başkanı Fahrettin Bay, iktidarın krizi değil, algıyı yönetmenin peşinde olduğunu söyledi.

İhanetle suçlamak

Bay yaptığı yazılı açıklamasında, ““Şehir Hastaneleri, Şeker Fabrikaları konusunda rant lobisinin değil, Saadet Partisi‟nin hazırladığı raporlara itimat etseydiniz bugün bu noktada olmazdınız. Üretime dönük olmayan yatırımları durdurun dediğimizde bizi ihanetle suçlamak yerine birazcık dikkate alsaydınız bugün ülkeyi uçurumun kenarına getirmezdiniz. Gelin bundan sonra şunu, bunu değil Saadet‟i dinleyin” dedi.

 

Sessiz sedasız

AKP iktidarının özelleştirme politikalarını eleştiren Bay, “Fırıncı perişan, üretici perişan, çiftçi perişan, esnaf perişan, emekli perişan, işadamı perişan. Peki iktidarın gündeminde ne var? Şeker Fabrikalarının arazileri… Malumunuz geçen şubat ayında 14 şeker fabrikası özelleştirilmişti. Bu hafta Resmi Gazete‟de sessiz sedasız bir ilan yayınlandı. Bu ilana göre şubat ayında özelleştirilen 14 şeker fabrikasının, 8‟inin arazileri satışa çıkarıldı. İşte en büyük rantçılıkta, en büyük fırsatçılıkta budur. Memleket yanarken milletin elde kalan varlıklarını haraç mezat satmaya çalışmaktır. Zaten bu iktidarın gündeminde yapmak diye bir şey yok. Tek bildikleri satmak. Bu iflas etmiş tüccar mantığıdır. Allah korusun yarın satacak bir şey kalmayınca ne yapacaklar merak ediyoruz” dedi.

 

15 Ekim 2018 , Pazartesi Bu haber toplam 790 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi AramaSAKARYASPOR PUAN DURUMU