Günün Tarihi:21 Nisan 2021

‘Hayallerimiz büyük’


Hedefleri ve projeleri düzenlediği toplantı ile basına anlatan Sakarya Ticaret Borsası Başkanı Adem Sarı, “Popülizm yaparak değil hayata geçireceğimiz projelerle gündeme geleceğiz. Bunlar bütçemizi aşan şeyler ancak hayallerimiz büyük” dedi.

Tanışma toplantısı

Sakarya Ticaret Borsası Başkanı Adem Sarı yönetim kurulu üyeleri ile birlikte basınla tanışma toplantısı düzenledi. Hendek Bayraktepe’de düzenlenen toplantıya Borsa Başkanı Sarı’nın yanı sıra, yönetim kurulu üyeleri, borsa yöneticileri ve basın mensupları katıldı. Başkan Sarı borsa olarak gerçekleştirecekleri projelerle adlarından söz ettirmek istediklerini dile getirdi.

 

Projeleri anlattı

STB olarak gerçekleştirmek istedikleri projeleri anlatan Başkan Sarı, “Sakarya’da eksikliğini hissettiğimiz lisanslı depolardan bahsetmek istiyorum. Sakarya merkezde bunun için yer tahsisini tamamlamak üzereyiz. Burayı lisanslı mısır deposu yapacağız ve hemen faaliyete başlamak istiyoruz. Daha sonra Hendek ve Akyazı arasında fındıkla ilgili lisanslı depo yapacağız 20 bin tonluk. Aynı zamanda Karasu ve Kocaali arasında da fındık depomuz olacak 20 bin tonluk. Bu depolar bittikten sonra hem üretici, hem tüccar hem de fabrikalarımız faydalanabilecek” dedi.

 

Tarım okulu

Sarı, “Sakarya merkezde yapacağımız deponun arazisinde tarımla ilgili çalışmalarımız olacak. Bu çalışmalar arasında uygulamalı tarım da yer alacak. Bir eğitim merkezi de düşünüyoruz orada, çiftçi eğiteceğiz. Öğrenci de eğiteceğiz. Örnek vermek gerekirse eskiden öğretmen liselerinde okuyan öğrenciler öğretmen oluyordu bu okul da öyle olacak. Burada bir okul tahsisi yaptığımızda uluslararası hale getireceğiz. Afrika’dan ilkokul çağında öğrenci alacağız. Aile faciası yaşamış çocuklarımızı alacağız. Tuvalet kültüründen dünya klasiklerine kadar her şeyi burada öğrenecekler. En az üç tane yabancı dil bilecekler. Bu okulu bitirdiklerinde uzman tarımcı olacaklar” dedi.

 

Caz festivali

Türkiye’deki atıl durumda olan tüm tarım arazilerine bu öğrencilerle talip olacaklarını söyleyen Sarı, “ Bunlar bütçemizi aşan şeyler ancak hayallerimiz büyük. Aynı zamanda burada uzay teknolojisi de kullanacağız” şeklinde konuştu. Adem Sarı ayrıca STB olarak eski Sakarya Köprüsü üzerinde ‘Nehir Kelebekleri Caz Festvali’ düzenlemek istediklerini de dile getirdi. Sarı, “ Projemiz hazır, Sakarya’nın Dünya’ya tanıtımı için bu projeyi hayata geçirmek istiyoruz. Sakarya sadece Tatangalarla değil sanatla da anılsın istiyoruz. Orada sadece caz değil tüm müzik türleri olacak” ifadelerini kullandı.

 

Topyekûn mücadele

Enflasyonla mücadele konusuna da değinen STB Başkanı Adem Sarı, “ Mücadele programına katkı sağlamak isteyen, tüm firmalardan ürün ve hizmetlerinden yıl sonuna kadar yüzde 10 indirim taahhüt etmeleridir. Bu noktada hepimize önemli görevler düşmektedir” dedi. 

16 Ekim 2018 , Salı Bu haber toplam 897 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU