Günün Tarihi:5 Aralık 2021

Dört yıllık kurs geleneği sürüyor


Karasu’nun Kuyumcullu Mahallesi’nde Avni Koca’nın işlettiği kahvehane, gece Kur’an Kursu oluyor. Orhan Gazi Cami İmamı İlhami Ulusoy ise yatsı namazı sonrası kahvehanede 60 kişiye Kur’an kursu veriyor.

Yatsı namazı sonrası

‘Öğrenmenin yaşı yok’ sloganıyla dört yıl önce başlatılan kurs, yatsı namazının ardından başlıyor. Kuyumcullu Mahallesi’nde Avni Koca’nın işlettiği kahvehaneye asılan tahtanın önüne geçen Orhangazi Camii İmamı İlhami Ulusoy yetişkinlere Elif-Ba’dan başlayarak, Kuran’ı Kerim okumayı öğretiyor.

 

Hafta içi hergün

İçilen sıcak çaylar eşliğinde gerçekleşen kursun 60 kursiyeri bulunuyor. Hafta içi her gün yatsı namazından kahvehanenin yolunu tutan köy halkı uygulamadan son derece memnun.
 

Usulüne uygun

Kur'ân-ı Kerim'i tecvidli ve usulüne uygun olarak öğrenme fırsatı bulan kursiyerler, Elif-Ba harfleri ile derslere başladılar. Mahallenin camisinde imam olarak görev yapan İlhami Ulusoy kursa gösterilen ilgiden son derece memnun.

 

Teşekkür etti

‘Öğrenmenin yaşı yoktur’ diyerek kursa katılanlara teşekkür eden İlhami Ulusoy, “Halkımızın Kur’an öğrenmek için gösterdikleri çaba takdire şayan. Her gün bir saatlerini ayırıp derslere katılım gösteriyorlar. Mahallemizde dört yıldır devam eden kurs, akşamları kahveye çıkma alışkanlığından esinlenerek hayata geçirildi” dedi. 

19 Ekim 2018 , Cuma Bu haber toplam 666 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU