Günün Tarihi:6 Mayıs 2021

Gizemfrit’in hedefi büyük


Seramik frit ve mürekkepsektöründe uluslararası bir oyuncu haline gelen Gizemfrit’in, önümüzdeki yıl yeni şirket satın almalarla büyümeye devam edeceğini söyleyen Gizemfrit Genel Müdürü Veysi Küçük, “Hedefimiz önümüzdeki 5 yılda ciromuzu 170 milyon dolara çıkarmak” dedi.

Değerlendirme

Beyaz eşya, mutfak gereçleri, seramik, alüminyum ve cam gibi günlük hayatımızdaki birçok ürünün kaplamasında kullanılanemaye ve seramik frit pazarının Türkiye’deki lider şirketi Gizemfrit, yeni şirket satın almalarla, 5 kıtada üretim yapma hedefine bir adım daha yaklaşacak. Sapanca’daki bir otelde Sakaryalı gazetecilerle kahvaltılı basın toplantısında bir araya gelen Gizemfrit Genel Müdürü Veysi Küçük, hem 2018 yılının bir değerlendirmesini yaptı hem de 2019 yılı hedeflerini paylaştı.

 

Önemli adım

2018 yılının başında İspanya’da seramik sektörü için inkjet mürekkebi üretimi gerçekleştiren Megacolor şirketini satın aldıklarını hatırlatan Küçük, “ Megacolor şirketini satın almamızdan bu yana 9 ay geçti. Megacolor ile birlikte dünyadaki önemli seramik frit ve mürekkep (ink) üreticilerine rakip olduk. Megacolor’ın üretim kapasitesini %15 artırdık. Önümüzdeki 5 yıl içinde ise kapasiteyi 3 katına çıkarmayı planlıyoruz.Bu satın almadan önce Türkiye’de seramik sektörü mürekkebin tamamını ithal ediyordu. Bu da yıllık olarak 25 milyon Euro’ya denk geliyordu. Megacolor ile birlikte bu ithalatın önünü kesmek konusunda önemli bir adım attık” şeklinde konuştu.

 

Dünya lideri

Megacolor’ın yarattığı ivmeyi yeni şirket satın almalarla sürdürmek istediklerini vurgulayan Küçük, “Hali hazırdaSakarya’da ürettiğimiz kaplama malzemeleri ve renklendirici pigmentleri 6 kıtada 60 ülkeye ihraç ediyoruz. Megacolor ile birlikte pigment üretiminin bir kısmını Türkiye’ye taşıyarak ilk ihracatımızı da İspanya’ya yapmanın gururunu yaşadık. Ama asıl hedefimiz önümüzdeki 10 yıl içinde 5 kıtada endüstriyel faaliyet göstererek, inovatif ürünlerle performans kaplama sektörünü yönlendiren dünya lideri bir şirket olmak. Bu doğrultuda şirket satın almalara 2019 yılında da devam edeceğiz. ABD, Çin ve İspanya pazarı bizim için çok önemli. Şirketimizincirosunu önümüzdeki 5 yılda 170 milyon dolara çıkarmayı hedefliyoruz” diye konuştu.  Gizemfrit olarak üniversite öğrencileriyle bir araya gelebilecekleri fırsatlar yaratmaya önem verdiklerini belirtti. 

19 Ekim 2018 , Cuma Bu haber toplam 734 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU