Günün Tarihi:7 Mayıs 2021

Güneşler Anadolu’da seçim heyecanı


Güneşler Anadolu Lisesinde, demokrasi kültürü temel alınarak gerçekleştirilen okul meclis başkanlığı seçimi heyecanı yaşandı.

Temsil etme

İngilizce Öğretmeni Özden Saltık ve Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Mustafa Melih Tanış rehberliğinde, 2018-2019 Eğitim- Öğretim Yılı Öğrenci Meclis Başkanı ve üyeleri seçimi gerçekleştirildi. Okul Müdürü Müşerref Sezgin öğrencilere hitaben, "Okul öğrenci meclisi seçimlerinin, öğrencilerimizin demokratik haklarından biri olan oy verme ve kendilerini temsil edecek üyeleri seçme becerilerini geliştirmek ve desteklemek açısından önemli olduğuna inanıyoruz. Bu yüzden okulumuzda bu çalışmaları titizlikle yürütmeye özen gösteriyoruz" dedi. Müdür Yardımcısı Ahmet Arslan Serdaroğl’da, "Amacımız; Cumhuriyetimizin demokrasi ile güçlendirilmesi; öğrencilerimizde yerleşik bir demokrasi kültürünün oluşturulması, hoşgörü ve çoğulculuk bilincinin geliştirilmesidir” dedi.

Poster ve sloganlar

Başkanlık için aday olan öğrenciler, 8-12 Ekim tarihleri arasında propaganda çalışmalarını yürüttüler.  Bu süreçte sınıfları gezip kendilerini tanıtan, teneffüslerde ve öğle aralarında seçim gezilerine çıkan öğrenciler aynı zamanda hazırladıkları poster ve sloganları da okulun çeşitli  yerlerine  asma fırsatını buldular. Gizli oy, açık tasnif yöntemiyle gerçekleşen oylama sonucunda 12-C sınıfından Muharrem Kurtulmuş okul başkanlığına, 11-C sınıfından Esra Şimşek ise okul başkan yardımcılığına seçildiler. 

21 Ekim 2018 , Pazar Bu haber toplam 529 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU