Günün Tarihi:17 Ocak 2021

3 bin öğrenciye eğitim


Serdivan Çocuk Akademisi güz dönemi eğitimlerinde ilk haftayı tamamladı.

Fatih İlkokulu

Eğitimlerin başlaması ile birlikte akademi kayıtlı öğrencilerinin yanı sıra il genelindeki ilk ve orta dereceli okullardan gelen misafirlerini de ağırlıyor. Bu kapsamda Çocuk Akademisi’nin ilk misafiri, Adapazarı Fatih İlkokulu öğrencileri oldu.

Keşfetme imkanı

“Misafir Okul Projesi” ile ilgili bilgi veren Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, proje kapsamında il genelindeki okullardan gelen öğrencilerin haftanın 2 günü Serdivan Çocuk Akademisi’ndeki kulüp çalışmalarına katılarak, yeteneklerini ve ilgi alanlarını keşfetme imkanı bulacaklarını söyledi.

Geleceğe hazırlarken

Hayata geçirilen bu uygulamayla öğrencilere ve öğretmenlere Serdivan Çocuk Akademisi’nin faaliyetlerinin tanıtıldığını belirten Başkan Alemdar, “Fikir ve Sanat Akademimiz bünyesinde faaliyetlerini gerçekleştiren Çocuk Akademimizde öğrencilerimize bilgiyi sosyal değerlerle birlikte öğretiyoruz. Onları geleceğe hazırlarken en temel gereksinimlerinden olan eğlenceyi de yine kulüp çalışmalarımız ekseninde yavrularımıza sunarak onların okul derslerindeki motivasyonlarına da destek oluyoruz.” dedi.

Eğitimde atılan adım

İl genelindeki okulların projeye yoğun ilgi ve katılım gösterdiğine de değinen Başkan Alemdar, “Sınıf öğretmenlerimizden aldığımız olumlu tepkiler hayata geçirdiğimiz bu projenin okullara büyük katkı sağladığını gösteriyor. Biz, bu ülkenin yarınları olan yavrularımızın geleceğe en güzel şekilde hazırlanması için her zaman yanlarındayız. Çünkü biliyoruz ki; eğitim noktasında çakılan her çivi, atılan her adım sadece bugüne değil geleceğe yönelik bir yatırımdır.” diye konuştu. 

23 Ekim 2018 , Salı Bu haber toplam 561 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU