Günün Tarihi:26 Şubat 2021

Sınıf ortasında menemenli ders


Karasu Aziziye İlkokulu öğrencileri, sınıf öğretmenleri eşliğinde menemen yaptı.

Sınıf öğretmenleri İbrahim Acar'ın ders hazırlığı olarak istediği malzemeleri gruplar halinde getiren öğrenciler, bu dersle hem menemen yapmayı hem de yemek adabını öğrendi.

Öğretmen Acar, besinler ünitesini farklı bir şekilde işlemek istediklerini ifade ederek, şunları söyledi:  "Her öğrenci derse gelirken menemende kullanılacak malzemelerden birini getirdi. Tabağımıza eşit şekilde dağıtımını sağlayarak paylaşmaya ve birlikteliğin üzerinde durduk. Besin değeri yüksek yemeğin nasıl yapıldığını öğrendik. Yemek öncesi ve yemek sonrası temizliğini üzerinde titizlikle durduk. Mutfak işlerinde erkeklerin başarılı olabileceğini öğrendik. Mutfak işlerinde aileye yardım edebileceğini gördük. En önemlisi işlerimize özenirsek menemen yemeğinde olduğu gibi çok güzel şeyler ortaya çıkarabileceğimizi öğrendik."

24 Ekim 2018 , Çarşamba Bu haber toplam 747 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU