Günün Tarihi:18 Nisan 2021

‘Hayvancılık zor durumda...’


Artan girdi maliyetleri karşısında ürettiği sütün para etmemesi çiftçiyi zor duruma düşürdü. Sakarya Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Hakan Candemir, “ Üretici süt ineklerini kesmeye başladı. Bu böyle devam ederse hayvancılık biter” dedi.

Süt fiyatları

Sakarya Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Hakan Candemir hayvancılıkla uğraşan çiftçilerin büyük sıkıntı içinde olduğunu söyledi. Özellikle yem fiyatlarına yapılan zamma karşı süte zam yapılmamasını eleştiren Candemir, “ Bir buçuk litre süt ile anca bir kilo yem alabilir hale geldik. Bu çok tehlikeli bir durum, insanlar para kazanmaz hale geldi. Gerekli tedbirlerin bir an evvel alınması gerekiyor” şeklinde konuştu.

 

‘Önüne geçilmeli’

Süt fiyatlarına gerekli iyileştirmenin yapılmaması durumunda piyasanın daha da kötü hale geleceğini ifade eden Candemir, “Ya bu iyileştirme yapılmalı ya da yem fiyatlarına bir denge getirilmedi. Çiftçi dişi hayvanlarını kesmeye başladı. Eğer bu şekilde devam ederse hayvancılık biter. Dişi hayvanların kesilmesi hayvan sayısındaki azalmayı da iki katına çıkacağı için et fiyatları da önlenemez şekilde yükselir. Bir an evvel bu durumun önüne geçilmelidir” şeklinde konuştu. 

24 Ekim 2018 , Çarşamba Bu haber toplam 362 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU