Günün Tarihi:13 Nisan 2021

Müşteri memnuniyeti araştırılacak


SEDAŞ (Sakarya Elektrik Dağıtım A.Ş.) bölgesinde elektrik kullanan tüketicilerin, algılarını, beklenti, talep ve önerilerini, belirlemek üzere “Müşteri Memnuniyeti ve İtibar Araştırması” yapıyor.

Ölçüm

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın öncülüğünde elektrik dağıtım şirketleri sektör toplantılarında ön plana çıkan müşteri memnuniyeti ve kaliteli hizmet başlığı altında ele alınan uygulamaları sürdüren SEDAŞ, hizmet verdiği 1,8 milyon kullanıcı ve bölgesindeki 3,5 Milyon nüfusa daha kaliteli hizmet vermek için Müşteri Memnuniyeti ve İtibar Araştırması çalışmasını başlatıyor.  XSIGHTS Araştırma ve Danışmanlık Firması aracılığıyla yapılacak araştırma sonrasında elde edilecek veriler, SEDAŞ'ın stratejik planlamalarına da yön verecek. Şirket aynı zamanda bugüne kadar yaptığı yatırım, dağıtım faaliyetleri ve sosyal sorumluluk projelerinin tüketici nezdinde yansımalarını da ölçmüş olacak.

Hedef

Hizmet bölgesindeki paydaşlarını, tüketici gruplarını ayırdıktan sonra paydaş algısını en doğru şekilde ölçecek örneklem üzerinden araştırma ve çalışmalarına başlayacak olan XSIGHTS, araştırma sonuçlarından elde edilen paydaş beklentileri, algıların tespiti gibi veriler doğrultusunda SEDAŞ’a sunacağı raporu hazırlayacak. Özelleştirme süreci sonrası yaptığı teknolojik yatırım atağına da hız veren SEDAŞ, yapacağı çalışma ile aynı zamanda yatırımlarının, hayata geçirdiği sosyal sorumluluk projelerinin, Alo 186 Çağrı Merkezi ve WebChat İhbar Hattı gibi projelerinin tüketiciler nezdinde yansımalarını da ölçmeyi hedefliyor.

Talepler belirlenecek

SEDAŞ'ın bölgesinde elektrik kullanan tüm paydaşları ile birebir iletişim sağlamayı, ihtiyaç ve talepleri yerinde çözmeyi hedeflediğini dile getiren Yönetim Kurulu ve İcra Başkanı Bekir Sami Güven, "Hizmet bölgemizde başta yerel yöneticilerimiz olmak üzere sivil toplum kuruluşu temsilcilerimiz ve farklı tüketici grupları ile sık sık bir araya geliyoruz. Yaptığımız görüşmeler ve toplantılarda gerek yerel yönetimlerin gerekse tüketicilerimizin elektrik dağıtımı ile ilgili talep ve sorunlarını dinliyoruz” dedi.

Kaliteli hizmet

Güven, “Bu toplantı ve görüşmelerde aldığımız notlar doğrultusunda çalışmalarımızı sürdürerek daha kaliteli bir elektrik dağıtım hizmeti vermek için planlamalar yapıyoruz. XSIGHTS Araştırma ve Danışmanlık Firması ile yaptığımız anlaşma doğrultusunda ise hem şirketimizin paydaşları nezdindeki algısını ölçmeyi hedefliyoruz hem de onların talep ve beklentilerini öğrenmek istiyoruz. Aynı zamanda yapacağımız araştırmadan elde edilecek veriler ve sonuçların tüketicilerimizin memnuniyetini daha da artırıcı çalışma ve projelerimiz için yol gösterici olacağını düşünüyoruz” ifadelerini kullandı.

 

30 Ekim 2018 , Salı Bu haber toplam 621 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU