Günün Tarihi:6 Haziran 2020

ADD Cumhuriyeti kutladı


Atatürkçü Düşünce Derneği Akyazı Şubesi üyeleri 29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 95. yıldönümü dolayısıyla düzenlenen yemekte bir araya geldi.

Yemek yendi

Nostalji Düğün Salonu’nda düzenlenen programda yemek öncesi üyeler ve misafirler saygı duruşu ve İstiklal Marşını birlikte söyledi. Dernek Başkanı Oktay Aktaş, “Ulu Önder Atatürk’ün en büyük eserim diye tanımladığı çağdaş, laik, demokratik Cumhuriyetin kuruluş ilke ve inançlarını yaşatmaya ikna edilen, bu yolda hiçbir savaşımdan çekinmeyen aydınlık yüzlü dostlarımızı görmekten büyük mutluluk, onur ve gurur duyduğumuzu belirtmek istiyorum. Atatürk ‘Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir’ sözü çok büyük anlam taşır” dedi.

Demokrasi

Aktaş, “Demokrasinin olmazsa olmazlarından en önemlisi laikliktir. Demokrasinin en önemli unsurlarından biri özgürlük ve eşitliktir. Yasa gereği seçimlerin yapılıyor olması demokrasinin olduğu anlamı taşımaz. Oy verme işlemi demokrasi için tek başına geçerli bir ölçü değildir. Her Cumhuriyette demokrasi yoktur. İran İslam Cumhuriyeti, Kuzey Kore Halk Cumhuriyeti, Çin Halk Cumhuriyetini buna örnek gösterebiliriz. Kurucularımız üzerinden Cumhuriyete saldırıyorlar susanlara da, yenisini yapmaya bir İnönü ve bir de Atatürk gerek. Ne Mutlu Türküm diyene!” Yemekten sonra çalan müzik eşliğinde oyunlar oynandı, şarkılar söylendi. 

1 Kasım 2018 , Perşembe Bu haber toplam 482 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU