Günün Tarihi:25 Haziran 2022

Ferizli turizme kazandırılıyor


Ferizli’de Gölkent Gölü'nün turizme kazandırılması amacıyla başlatılan çalışmalara devam ediliyor.

Proje

Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü, Sakarya Büyükşehir Belediyesi ve Ferizli Belediyesince sosyal alan projesi kapsamında Gölkent Gölü kenarına ahşap yürüyüş yolu, kuş gözetleme kulesi ve sosyal tesis yapılıyor. Ferizli Belediye Başkanı Ahmet Soğuk, yaptığı açıklamada, Gölkent Gölü Tabiat Parkı projesi çalışmalarının devam ettiğini söyledi.

Saklı cennet

İlçede bu zamana kadar hiç görülmeyen ve "saklı cennet" gibi duran Gölkent Gölü'nün turizme ve halka kazandırılacağını bildiren Soğuk, "Projede, kuş gözetleme kulesi, ahşap yürüyüş yolları ve sosyal tesisler yer alacaktır. Projemizin ilk aşamasını bitirdik ve önümüzdeki yıllarda projemiz devam edecek ve her yıl bir değer katacağız. Projemiz 2-3 yıl içerisinde bittiğinde Abant Gölü'ne giden insanlar artık buraya gelip günlerini burada geçirecek” şeklinde konuştu.

Ekonomik kazanç

Soğuk, tabiat parkına gelecek yerli ve yabancı turistlerin göl çevresinde yürüyerek oltayla balık tutabileceğini belirterek, “Seyyar barbekülerde balığın keyfini yaşayacaklar. Gölkent Gölü'nde yayın ve sazan balıkları var. Projemiz içinde bulunan Sukay Projesi ile de gölde su sporları yapılması için girişimlerde bulunduk ve su sporları da yapılacak. Gölkent gölümüz bu proje ile bir turizm cazibe merkezi olacaktır” dedi. Gölkent mahalle muhtarı Nurettin Ceber de gölün turizme açılmasıyla yöreye ekonomik olarak büyük kazanç sağlanacağını belirterek, destek veren tüm kurumlara teşekkür etti. 

1 Kasım 2018 , Perşembe Bu haber toplam 874 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi AramaSAKARYASPOR PUAN DURUMU