Günün Tarihi:16 Ağustos 2022

‘Kardeşim ol’ dediler


Önemli sosyal projelere imzanı atmakta olan Akyazı Meslek Yüksek Okulu öğrencileri bu defa da ses getiren bir kampanya yaptı.

Gönüllü öğrenciler

Sosyal Medya üzerinden başlattıkları “Kardeşim ol” adını verdikleri kampanya çerçevesinde Dokurcun İlkokuluna giden Akyazı MYO son sınıf öğrencilerinden Melike Öztürk ve Aslı Demir’in koordinatörlüğünde görev alan gönüllü öğrenciler gönüllü bağışçılar, esnaf ve yardım dernekleri ile kurdukları bağ sonucunda onlardan temin ettikleri bot, mont, kaynak kitap ve kırtasiye malzemelerinden oluşan hediye paketlerini isimleri daha önceden belirlenen öğrencilere bizzat okullarına giderek teslim ettiler.

 

Karşılıklı hediyeler

Abi ve ablaları tarafından temin edilerek kendilerine getirilen giyim, kırtasiye ve kitap desteği için teşekkür eden Dokurcun İlkokulunun minik öğrencileri hediyelerini aldıktan sonra büyük mutluluk yaşadılar. Elleri ile yaptıkları resimleri kendilerini sevindiren abla ve abilerine hediye ederek onların hediyelerine karşılık vermiş oldular. MYO öğrencileri de küçük öğrencilerin kendilerine hediye ettikleri resimleri kampanyalarına destek veren esnafa hediye ederek onlarda esnafa bu şekilde teşekkür ettiler.

 

Teslim ettiler

Akyazı MYO Öğrencileri, projeleri kapsamında özellikle şehir merkezine uzak mahalle okullarının seçildiğine dikkat çekerek, “Topladığımız yardım paketlerini bu kardeşlerimize götürerek bizzat teslim ediyor ve onları sevindirmenin de engin mutluluğunu yaşıyoruz. Bu projemiz bu eğitim ve öğretim yılı sonuna kadar devam edecek”  açıklaması yaptılar.  Dokurcun İlkokulu Müdür, yönetici ve öğretmenleri de MYO öğrencilerinin “Kardeşim ol” kampanyası çerçevesinde öğrencilerine getirdikleri hediyeler için teşekkür ettiler.

 

5 Kasım 2018 , Pazartesi Bu haber toplam 721 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi AramaSAKARYASPOR PUAN DURUMU