Şahinler ‘Ata’nın huzuruna çıktı5 Kasım 2018, Pazartesi

Mozoleye çelenk

Şahin Okulları Kurucusu Prof. Dr. Gürsoy Alagöz ile kurumun idareci, öğretmen ve öğrencilerinin yoğun katılımıyla düzenlenen ziyaret,  Aslanlı Yol’dan Ata’mızın huzuruna yürüyüşle başladı. Şahin Okulları adına düzenlenen resmî törende Prof. Dr. Gürsoy Alagöz mozoleye çelenk koydu ve ardından saygı duruşunda bulunuldu.

 

Payidar kalacak

Anıtkabir Şeref Defteri’ni de imzalayan Alagöz deftere “Ey Büyük Atatürk! Sakarya’da yetişen Şahinler senin yüksek kahramanlığından ve baş eğmez ruhundan kuvvet bulmaya geldi. Ant olsun ki en büyük eserin olan Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır.” diyerek Ulu Önder Atatürk’e bağlılığını dile getirdi.

 

Savaş yıllarını

Gezi sırasında duygu dolu anlar da yaşandı. Özellikle Kurtuluş Savaşı Müzesi’nin büyüleyici atmosferi kalabalık bir öğrenci grubunun da içinde bulunduğu Şahin Okulları heyetini derinden etkiledi. Öğrenciler, Atatürk’ün kronolojisi ile savaş yıllarını ve o yıllarda yaşanan zorlukları somut bir şekilde gördüler. Yapılan kutsal mücadelenin ve kazanılan zaferlerin gururunu bir kez daha yürekten hissettiler.

 

Bu haber toplam 827 defa okundu.