Günün Tarihi:12 Nisan 2021

Çeşit çeşit balık tezgahlarda


Karadeniz ve Ege’ye açılarak limana dönen 45 yıllık balıkçı Cevat Keleş, "Bu sene beklentimizin üzerinde bir sezon yaşadık, her tür balık çeşidimiz tezgahlarda yerini alacak" dedi.

Yüzler güldü

Av sezonunun 1 Eylül’de başlamasıyla birlikte tezgahlarda balık bolluğu yaşandı. Av sezonunun bereketli geçmesi ile ağa takılan balıklar tezgahlardaki çeşitliliği arttırdı. Balıktaki bolluk hem balıkçı esnafının hem de vatandaşın yüzünü güldürürken, fiyatların düşmesi ile birlikte balık satışlarında artış yaşandı. Hamsi fiyatlarının 10 liraya kadar düşmesi, balık satıcılarının tezgahlarında hareketlenmeye neden oldu.

Bol bol yesinler

Denizlerde bol miktarda gerçekleştirilen palamut avcılığının fiyatlara olumlu yansıdığını belirten Cevat Keleş, "Bu sene beklentimizin üzerinde bir sezon yaşadık. Palamut avı bol oldu ve şu anda palamut çekildi yerine hamsi başladı. Hamsi biraz ufak geliyor ama yine de iyi rekabet var. İki aydan beri herkesin yüzü gülüyor. Bu sene diğer senelere göre çok güzel balıklarımız var, hepsi bizlere iyi ve taze geliyor. Satışlarımız normal, iyi başladık döneme fakat sezonu bitmek üzere bundan sonra çinakop, istavrit, mezgit ve hamsi satışlarımız daha çok olur. İnşallah onlar da bol olacak, her balık bol olduğunda fiyatı düşüyor. Az geldiği zaman fiyat yükseliyor tabi biz de pahalı alıyoruz. Ben isterim ki balık bol olsun vatandaşımız da bol bol yesin" dedi.

Sezon güzel

Bu yılki av sezonunun verimli geçtiğini vurgulayan ve 25 yıldır balıkçılık mesleği ile uğraşan Osman Aygül, "Şu ana kadar her şey güzel gidiyor. Sezonun başında olduğumuz halde gayet iyi satışlarımız başladı. Hamsiler biraz ufak ama en azından buzhane balığı satışının yanında çok daha güzel satışlarımız oldu. Şu anki izlenimler sezonun iyi geçeceğini gösteriyor. Bizimle birlikte vatandaşın da yüzü gülecek, onlar için de iyi olacak" şeklinde konuştu.  Öte yandan tezgahlarda hamsi 10 TL, palamut 20 TL, deniz çuprası 20 TL, çinekop 25 TL'den satılıyor. 

5 Kasım 2018 , Pazartesi Bu haber toplam 618 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU