Günün Tarihi:9 Mart 2021

Kılıç’tan rtektörlere ziyaret


AK Parti Sakarya İl Başkanı Fevzi Kılıç ve yönetim kurulu üyeleri, Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan ve Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

İşbirliği

Sakarya Üniversitesi ziyaretinde Rektör Prof. Dr. Fatih Savaşan’ın yanı sıra; Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Temel Gürdal, Prof. Dr. Hatem Akbulut, Prof. Dr. Barış Tamer Tonguç ve Genel Sekreter Dr. Öğr. Üyesi Yaşar Kahraman hazır bulunurken, Rektör Savaşan nazik ziyaretlerinden dolayı İl Başkanı Kılıç ve beraberindeki heyete teşekkürlerini ileterek, işbirliği içerisinde Sakarya’ya katkılar sunacaklarını ifade etti.

Sakarya’nın markası

İl Başkanı Fevzi Kılıç, “Sakarya Üniversitemizin yeni Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan’a hayırlı olsun ziyaretinde bulunarak, başarı dileklerimizi ilettik. İnşallah yeni dönemde de Sakarya Üniversitemiz ile işbirliği ve uyum içerisinde çalışmaya, şehrimiz için el birliği ile hareket etmeye devam edeceğiz. Sakarya’mız için SAÜ bir markadır. Üniversitemizin başarıları ile her zaman gurur ve onur duyduk. Bundan sonra yapılacak çalışmalarda üzerimize düşen her görevi yerine getirmeye hazırız. İnşallah birlik ve beraberlik içerisinde nice güzel çalışmaları hayata geçireceğiz” dedi.

SUBÜ’ye destek

İl Başkan Fevzi Kılıç’ın ikinci durağı Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) oldu. Ziyarette SUBÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık’ın yanı sıra Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sinan Serdar Özkan ve Genel Sekreter Dr. Öğr. Üyesi Gökhan Ergen’de hazır bulundu. Başkan Kılıç, “Öncelikle şehrimizin ikinci üniversiteye kavuşmuş olmasının mutluluğunu yaşıyoruz. Her geçen gün şehrimiz nüfusu öğrenci kardeşlerimizin de katılımlarıyla artıyor. SUBÜ ilimizin yeni bir üniversitesi, bu yenilik beraberinde birçok fiziki altyapı olanaklarının iyileştirilme sürecini de ortaya koyuyor. Hükümetimiz ve YÖK gerekli adımları planlayarak belli bir takvim içerisinde eksikleri giderecek.”

Hazırız

Kılıç, “Bizler de, iktidar partisinin mensupları olarak üniversitemize her zaman destek sunmaya, ortak çalışmalara imza atmaya hazırız. İnşallah üniversitemiz akademik alanda hayata geçireceği projelerle, üreteceği bilimsel çalışmalarla şehrimiz ve sanayicilerimize birçok alanda kolaylık ve başarı sağlayacaktır. Bu manada üniversitemizin misyonunu çok önemsiyoruz. SUBÜ, kamu-üniversite-sanayi üçlü sarmalının işbirliği olanaklarını pekiştirecek ve sektörel bazda sanayicimizin nitelikli elaman sıkıntısını büyük ölçüde giderecektir” dedi. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Rektör Sarıbıyık, İl Başkanı Kılıç ve beraberindeki heyete nazik ziyaretlerinde dolayı teşekkür etti. 

8 Kasım 2018 , Perşembe Bu haber toplam 588 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU