Günün Tarihi:29 Mart 2020

Sakarya Ankara’da çoğalıyor


Sakarya’nın Ankara’da daha güçlü hale gelmesi için SATSO ile birlikte çalıştıklarını söyleyen Ankara’daki Sakaryalılar Vakfı Başkanı İrfan Çelik, “Sakarya Lobisi’ni Ankara’da çoğaltmaya çalışıyoruz” dedi.

Yemek düzenlendi

SATSO ve Sakaryalılar Vakfı ortaklığında önceki gece Ankara’da bir yemek organizasyonu düzenlendi. Yemeğe AK Parti Sakarya Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek, MHP Grup Başkanvekili Levent Bülbül, CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, SATSO Başkanı Akgün Altuğ, Sakaryalılar Vakfı Başkanı İrfan Çelik ve Sakaryalı bürokratlar katıldı. Yemekte konuşan Sakaryalılar Vakfı Başkanı İrfan Çelik, “ Bu yemeğimiz SATSO’nun ikramı olması nedeniyle SATSO Başkan ve yönetimine Sakaryalılar adına teşekkür ediyorum” dedi.

 

Dayanışma yemeği

Çelik, “ Bu akşamki yemeğimizin amaçlarından biri de; Sakarya’mızdan yeniden ve yeni seçilen milletvekillerimiz ve diğer siyasetçilerimiz ile Ankara’daki hemşehrilerimizin birbirleri ile tanışmaları ve dayanışma içinde olmalarını sağlamaktır. Bu akşam bir araya gelmemizin diğer amacı ise; “Şifremiz 54 Güçlü Lobi Çalışmaları”nı hızlandırıp daha güçlü hale getirmektir. Bu çalışmalarımızdan; Hemşehrilerimiz arasında hiçbir siyasi amaç gütmeden daima ve karşılıklı dayanışma içinde olmamızın sağlanmasıdır” şeklinde konuştu.

 

Lobi çalışmaları

Çelik, “Biz vakıf olarak; Ankara’da bu lobi çalışmalarını elimizden geldiği ölçüde ve kararlı bir şekilde ve kendi imkanlarımız ile yürütmeye çalışmaktayız. Zira, hepimizin de bildiği gibi bizim ilimiz çok kozmopolit bir il olması nedeniyle (Sakarya dışında) yani, Ankara’da bu birlikteliği sağlamak ve dolayısıyla Sakarya Lobisi’ni çoğaltmak çok zor olmaktadır. Biz bu dengeleri sağlamaya ve Sakarya Lobisi’ni Ankara’da çoğaltmaya çalışıyoruz. Tabi ki bu “Şifremiz 54 Güçlü Lobi Çalışma” faaliyetlerimize, bu akşam SATSO’nun yaptığı gibi Sakarya’daki Sivil ve Resmi Kuruluşlar ile daima işbirliği halindeyiz” dedi.

 

8 Kasım 2018 , Perşembe Bu haber toplam 588 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU