Günün Tarihi:4 Temmuz 2020

SATSO’da pazarlama eğitimi


SATSO’ da “Dijital Pazarlamaya Giriş ve Dijital Pazarlama Stratejisi Oluşturma” eğitimi verildi.

Cevaplar arandı

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) ile Doğu Marmara ABİGEM tarafından ortaklaşa düzenlenen “Dijital Pazarlamaya Giriş ve Dijital Pazarlama Stratejisi Oluşturma” eğitimi, ABİGEM eğitmenlerinden Özlem Turabi tarafından verildi. Seminerde; “Neden Dijital Pazarlama?” sorusunun cevabı verildi. Eğitimde ayrıca,  temel dijital pazarlama hangi kanallarla ve nasıl olur, dijital ortamda reklam nasıl verilir ve reklam satın alma modelleri gibi konulara da değinildi. SATSO eğitim salonunda düzenlenen eğitime üyeler yoğun ilgi gösterdi.

 Reklam etkinliği

Turabi, “Doğru hedef kitleye doğru zamanda ve aynı anda ulaşabilmek için dijital pazarlamaya ihtiyaç vardır ve yapmış olduğunuz faaliyetlerde, ürüne veya hizmetinize uygun kitleleri seçebilir aynı zamanda daha spesifik reklam faaliyetleri verebilirsiniz. Bu sayede reklamlarınızı daha etkin bir şekilde kullanarak daha iyi sonuçlar elde edebilirsiniz. Amacımız müşterilere doğru yerde mesajımızı verebilmek. Dijital ortama bir şirketin her alanında fayda sağlayabilir” dedi.

Ölçülebilirlik

Dijital pazarlamanın gelişmesi ile birlikte de geleneksel pazarlama yerini dijital pazarlamaya bırakmaya başladığının vurgulandığı eğitimde konuşan Turabi, “Geleneksel pazarlamada alıcı reklamı sadece dinler. Dijital pazarlamada ise kişiler reklam verene yorum yapma, soru sorma gibi fırsatlar yakalarlar. Geleneksel pazarlama saatleri daha belirgindir. Dijital pazarlama ise internet sayesinde her yerde 7 gün 24 saat mümkündür. Dijital pazarlamayı geleneksel pazarlamadan ayıran en büyük özellik ise ölçülebilir olmasıdır” ifadelerini kullandı

14 Kasım 2018 , Çarşamba Bu haber toplam 610 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU