Günün Tarihi:6 Mayıs 2021

‘Yaşanabilir şehir SAKARYA’


SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş, şube müdürleri ile bir araya geldi. Toplantıda Sakarya’nın coğrafi özelliklerini değerlendiren Keleş, “Sakarya şu anda Türkiye’nin en yaşanabilir şehirlerinden birisi konumunda. Çevresiyle, suyuyla, mimarisi ve coğrafi özellikleriyle diğer şehirlerden ayrılıyor” dedi.

Yeniliklere açık

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) Genel Müdürü Dr. Rüstem Keleş, Genel Müdür yardımcısı Sebahattin Belik, şube müdürleri ve daire başkanları ile bir araya geldi.  Geleceği düşünerek ve planlı bir şekilde adım attıklarını belirten Keleş, “Devletimizin ve milletimizin kaynaklarını en verimli ve doğru şekilde yönettik. Kararlarımızı verirken kurumumuzun en alt kademesinden en üst kademesine kadar çalışanlarımızla istişarelerde bulunmaya büyük önem verdik. Sakarya şu anda Türkiye’nin en yaşanabilir şehirlerinden birisi konumunda. Ayrıca ilklere imza atmamız cesaretimiz, yüksek istişare kapasitemiz ve yeniliklere açık olmamızdan kaynaklanıyor.”

Gelecek garantili

Keleş, “Musluklarından doğrudan su içilebilen nadir şehirlerden biriyiz. Atıksu arıtma oranı, çevreyi koruma ve imar düzeni bakımından ileri seviyelerdeyiz. Yatay mimari anlayışı çevre ve insan odaklı bir anlayış. İmar planları ahlaki arka plan ve gelecek büyüme göz önüne alınarak yapılmalı. SASKİ olarak şehrimizin 100-200 yılını garanti altına alacak birçok önemli projeyi hayata geçirdik ve bu anlamda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Hazırladığımız ve hayata geçirdiğimiz projeler ince analizlerimizin ve proaktif yönetim anlayışımızın ürünü olarak ortaya çıktı. Bu nedenle tüm yatırımlarımız son derece yerinde yatırımlar” dedi.

Su musluktan

Dr. Rüstem Keleş, “Kendi evlerimizde çocuklarımıza içiremeyeceğimiz suyu vatandaşlarımızın musluklarına veremeyiz. Biz bu anlayıştan asla taviz veremeyiz. 24 saat 365 gün musluklardan içilebilir su sağlıyoruz. Çevreyi koruyor, doğayı kirletebilecek unsurları takip ederek gerekli önlemleri alıyoruz. Yatırımlarımız neticesinde su kaynaklarımıza atıksu karışmıyor. Bu anlayışımıza her daim sahip çıkmamız gerekiyor. Böylelikle perspektifimizi kaybetmeden hedeflerimize çok daha hızlı bir şekilde ulaşmamız kaçınılmaz olacaktır” şeklinde konuştu. 

16 Kasım 2018 , Cuma Bu haber toplam 552 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU