Günün Tarihi:10 Temmuz 2020

Diyabet öğrencilere anlatıldı


Hendek İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından Anadolu Lisesinde gerçekleşen seminerde diyabet hastalığı ve gelecek nesilleri diyabetten koruyacak sağlıklı yaşam önerileri paylaşıldı.

Sağlıklı yaşam

Hendek İlçe Müdürü Uz.Dr.Burcu Başaran Güngör, Hendek  Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Ümit Özdemir , İlçe Sağlık Müdürlüğü personelinin katılımıyla gerçekleşen seminerde öğrencilerin diyabetle barışık yaşamakla ilgili sağlıklı yaşam alışkanlıkları kazanması, diyabet tedavisindeki süreci, okulda sağlanacak ortamlar ve diyabetle beslenme ilişkisi konularında bilgilendirmelerde bulunuldu.

 

Bilinçli bakım

İlçe Sağlık Müdürlüğünden  Uzm.Hemşire Deniz De Asis, dünyada ve ülkemizde  sayısı gittikçe artan diyabet hastalarının kendi başına bilinçli bakım kararları verebilmesi ,bunları sürdürebilmesi, diyabete dayalı  komplikasyonların azaltılması, diyabetin tedavisi ve ailelerin bu konudaki desteği konularında  gençlere bilgiler verdi.

 

Diyabet ve Aile

İlçe Sağlık Müdürlüğünden Diyetisyen Fatma Nur Öz Acar Diyabet ve beslenme ilişkisi konusunda bilgilendirmelerde bulundu.  Dünya Diyabet Federasyonunun simgesi olan mavi sağlıklı yaşam halkaları içinde renkli görüntülerle seminere katılan gençlere, Hendek İlçe Sağlık Müdürlüğünün çalışmalarıyla tasarlanan ve Hendek Belediyesinin katkılarıyla hazırlanan    “Diyabet ve Aile “konulu broşürler ailelerine iletilmek üzere dağıtıldı.

 

18 Kasım 2018 , Pazar Bu haber toplam 535 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU