Günün Tarihi:25 Haziran 2022

‘Diyabet her aileyi ilgilendirir’


Hendek İlçe Sağlık Müdürlüğü ‘14 Kasım Dünya Diyabet Günü’ dolayısıyla Hendek Mustafa Asım İlkokulu’nda 4 oturum halinde 300 öğrenciye Diyabet ve Beslenme konularında seminer gerçekleştirdi.

Dikkat çekici

Dünyada diyabetli sayısının 500 milyona yaklaşırken, son 40 yılda 6 kat artış gösterdiği belirtildi. Türkiye,  Diyabet Vakfı'nın verdiği bilgilere göre, tüm Avrupa ülkeleri arasında en hızlı artışı gösteren ülke Türkiye olduğu için ülkemizde bu konuda farkındalık ve eğitim çalışmalarının  arttırılması hedefi kapsamında, Hendek İlçe Sağlık Müdürlüğü   hafta boyu  bir dizi seminer ve etkinlikler düzenledi.

Okulda eğitim

Hendek İlçe Sağlık Müdürü Uz. Dr. Burcu Başaran Güngör,  bu kapsamda Hendek Mustafa Asım İlkokulu Müdürü Öcal Danyeri, okul öğretmenleri ve İlçe Sağlık Müdürlüğü personelinin katılımıyla gerçekleştirilen seminerde belediyenin katkılarıyla Hendek İlçe Sağlık Müdürlüğü’nün hazırladığı "Diyabet ve Aile " konulu broşürleri de dağıttı.

Sağlıklı yaşam

Velilere düzenlenen "Diyabet ve Aile "konulu öğleden sonra  gerçekleşen seminerle çocukların sağlıklı yaşam alışkanlıkları kazanarak ilerideki dönemlerinde diyabet riski ile karşılaşmamaları hususunda ailelere  bilgilendirmelerde bulunuldu.

Erken tanı önemli

Seminerde özellikle (IDF)  Uluslararası Diyabet Federasyonu’nun belirlediği bu seneki Dünya Diyabet Günü teması olan  " Diyabet ve Aile" konusuna vurgu yapılarak diyabet hastalığında erken tanı, beslenme alışkanlıkları ve hareket  ile  Tip 2 Diyabetin önlenmesi konularında Hendek İlçe Sağlık Müdürlüğü  sağlık ekibinden Uz. Hemşire Deniz Asis ve Diyetisyen Fatma Nur Öz Acar  ilkokul öğrencilerini ve aileleri bilgilendirdiler. 

20 Kasım 2018 , Salı Bu haber toplam 831 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi AramaSAKARYASPOR PUAN DURUMU