Günün Tarihi:21 Haziran 2021

Gönüllü AFAD’çılar


Sakarya Afet Acil Durum (AFAD) İl Müdürlüğü’nün düzenlediği ‘AFAD Gönüllülüğü Projesi’ kapsamında Sapanca Turizm Meslek Yüksekokulu öğrencilerine eğitim verildi.

İlkyardım ve Yangın

Öğrencilere ‘Gönüllülük Projesi’ kapsamında Sağlık Müdürlüğü ekipleri ‘İlkyardım’ ve Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ekipleri ‘Yangınlara Müdahale’ eğitimleri verdi. İlkyardım eğitiminde, genel ilkyardım bilgileri, hasta ve olay yerinin değerlendirilmesi,temel yaşam desteği, kanamalarda ilk yardım, yaralanmalarda ilk yardım, bilinç bozukluklarında ilk yardım, kırık ve çıkıklarda ilk yardım, yanık ve donmalarda ilk yardım, zehirlenmelerde ilk yardım, ısırma ve sokmalarda ilk yardım ile hasta /yaralı taşıma teknikleri anlatıldı.

Yangına müdahale

İtfaiye ekibi de yangınlara müdahale eğitimlerinde öğrencilere;yanma ve yanma olayları, yangının sınıflandırılması, yangının nedenleri, yangında acil durum prensipleri, yangın söndürmede kullanılan maddeleri, bina yangınları, patlayıcı maddeler, kuru kimyevi tozlu yangın söndürme cihazları anlatılarak, eğitim uygulamalı tatbikat ile son buldu.

20 Kasım 2018 , Salı Bu haber toplam 622 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU