Günün Tarihi:5 Temmuz 2020

‘Suçsuzluğumuz kanıtlandı’


Çöp Özelleştirme İhalesiyle ilgili açıklama yapan Ferizli Belediye Başkanı Ahmet Soğuk, “Bu davayla ilgili İç İşleri Bakanlığımızdan Mülkiye Müfettişi talebimiz üzerine gerçekleştirilen incelemelerde her hangi bir yolsuzluğun olmadığı ve suçsuz olduğum ortaya çıktı” dedi.

İddialar

Konuya ilişkin Belediye Başkanı Ahmet Soğuk, “Hepimizin gözleri önünde projelerle büyüyen bir Ferizli’ye şahit olmaktayız. Artık ilçemiz çağdaş seviyelere yükseliyor. Fakat ilçemizin geldiği noktayı hazmedemeyen, durumdan rahatsız olan kesimler hep oldu, olacaktır da. Bazı siyasi ilçe başkanları ve bazı meclis üyeleri 4 yıldır belediyenin çöp özelleştirme ihalesinde yolsuzluk var iddialarını sürekli gündeme getirdiler. 4 yıldır her denetleme sonrası bu iddialarını yinelediler. Denetleme komisyonunu da, şahsıma cephe alan meclis üyesi arkadaşlarla oluşturdular. Çöp ihalesinden pis kokular geldiğini söylediler. Önyargılı hareket ettiler.”

Bakanlık onayladı

Soğuk, “2014 yılından beri bitmek tükenmek bilmeyen bu asılsız iddialar, kamuoyumuzu epey rahatsız etmekteydi.  Biz her ne kadar kendimizden emin olsak da, vatandaşımızın aklında konu ile ilgili soru işareti kalmaması gerekiyordu. Bitmek bilmeyen bu ağır eleştirilerin araştırılması ve kamuoyunun aydınlanması için İç İşleri Bakanlığımızdan mülkiye müfettiş talep ettik. Diğer iddialar gibi bu konunun da araştırılmasını istedik.  Mülkiye Müfettişi, birkaç ay önce çöp özelleştirme ihalesi hakkında ortaya atılan iddialar üzerindeki gerekli çalışmalarını yerinde inceledi ve tamamladı. Raporu İç İşleri Bakanlığımıza sundu. İşte bu rapor, belediyemizin çöp ihalesinde de herhangi bir yolsuzluğun bulunmadığını belgeleriyle ortaya koydu ve bakanlığımızca onaylandı.”

Asılsız çıktı

Böylece belediyemize yönelik yapılan bir yolsuzluk iddiasının daha uydurma ve asılsız olduğu ortaya çıktı diyen Soğuk, “ İstemeyerek dahi olsa hiçbir eksiklik ve yolsuzluk bulunamadı. İnanıyoruz ki artık çöp Ferizli’de tarih olmuştur. Israrla yolsuzluk var diye iddia edenler boylarının ölçüsünü almışlardır. Bakalım bundan sonra ne diyebilecekler? Yine bir kılıf uyduracaklar mı?  Her yerde çöp ihalesinde yolsuzluk var deyip naralar atan bazı siyasi ilçe başkanı arkadaşlarımız ve bazı meclis üyesi arkadaşlarımız özür dileme erdemini gösterebilecekler mi? Daha önceki asılsız iddiaları gibi buda aynı şekilde asılsız çıkmıştır” ifadelerine yer verdi.

 

22 Kasım 2018 , Perşembe Bu haber toplam 447 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU