Günün Tarihi:5 Temmuz 2020

Personele para harcama eğitimi


Adapazarı Belediyesi İnsan Kaynakları Müdürlüğü tarafından personele “Paramı Yönetebiliyorum” konulu eğitim semineri düzenlendi.

Kalkınma Bakanlığı ve HABİTAT Derneği işbirliği ile sağlıklı bir finansal gelecek, kalkınmaya katkıda bulunmak ve daha bilinçli tüketim için Adapazarı Belediye personeli ve stajyerlerine eğitim verildi. Tasarruf alışkanlıkları ve sağlıklı ekonomik büyümenin gerçekleşmesi yolunda eğitim veren Seminere katılan Habitat Derneği Eğitmenleri Beyza Keten, Hasan Basri Cihan ve Yunus Emre Yavuz, para yönetimini anlattı. Beyza Keten, “Maaşınızı aldığınızda öncelikle yüzde 10 kısmını bir kenara atın. Kalanı harcayın. Farkında olmadan yapılan harcamalarınızı kontrol altında tutabilirsiniz. Almadan önce 10 saniye düşünün ve benim buna gerçekten ihtiyacım var mı diye” dedi. Eğitmen Hasan Basri Güzel,“Herkesin evinde Acil Durum Fonu adı altında maaşının en az 3 katını kenarda tutması gerekir. Hastalık, kaza veya beklenmeyen durumlarda elinizin altında borçlanmadan kullanabileceğiniz paranız bulunsun. Kredi kartlarınızın gününü geçirmeyin.11 gün faiz ödemenize sebep olur” dedi.

23 Kasım 2018 , Cuma Bu haber toplam 486 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU