Günün Tarihi:21 Haziran 2021

Müdür hikayesini dinledi!


Vücudunun yüzde 98’ini kullanamayan yatağa bağımlı engelli yazar Rukiye Türeyen, kullanabildiği tek parmağıyla 128 sayfalık kitap yazdı. Rukiye’yi ziyaret eden İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Aziz Öğütlü, kitabın hikayesini dinledi.

Karapürçek İlçesi

Karapürçek’te yaşayan ve sadece işaret parmağını kullanabilen 38 yaşındaki Rukiye Türeyen kitap yazarak yaşama azminin en güzel örneklerinden birini sergiledi. Türeyen’in hikayesi gönüllerde yer ederken, “Kanadı Kırık Melek’in Kanadına Takılanlar” isimli ilk kitabının ardından ikinci kitap için hazırlıklar başladı.

Felç geçirdi

Üç aylıkken geçirdiği menenjit hastalığı nedeniyle felç kalarak vücudunun yüzde 98’ini kullanamayan Yazar Rukiye Türeyen’in azmi Sağlık Bakanlığı tarafından da takdirle karşılandı. Türeyen ailesini ziyaret eden İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Aziz Öğütlü, 128 sayfalık kitabın hikayesini dinledi.

Anneye ev alma

Okula hiç gidemeyen ancak kendi azmiyle okumayı öğrenen Rukiye Türeyen, 5 çocuk büyüten annesine duyduğu minneti karşılığı olarak gördüğü kitabının geliriyle annesine bir ev almak istediğini dile getirdi.

Yanındayız

 Ziyarette konuşan Doç. Dr. Aziz Öğütlü “Azmiyle hem engelli bireylerimize, hem de bizlere büyük bir ders veren, örnek olan Rukiye’nin her zaman yanındayız.” dedi. Sağlık hizmetleri ve birçok noktada verilen hizmetlerden memnuniyetlerini dile getiren Türeyen Ailesi, gösterilen ilgiden dolayı teşekkür etti.

23 Kasım 2018 , Cuma Bu haber toplam 563 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU