Günün Tarihi:30 Kasım 2020

AGD’de Kitap Fuarı’na götürdü


Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Adapazarı Teşkilatı, “ Kitaba Yolculuk “ adlı Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı’na Adapazarı’nda ki ortaokul ve lise öğrencilerini götürdü.

Yazarla buluşturma

Her yıl yarım milyon ziyaretçiyi ağırlayan Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı’nın  bu yılki 37. fuarı yoğun ilgiyle ziyaretçilerini ağırladı. Adapazarı AGD Teşkilatı da gençleri kitap, yazar ve yayıncıyla buluşturarak; gençlerin kitap sevgilerinin artması ve kitap okuma alışkanlığı kazanmaları için gezi düzenledi.

Ciddiyet ister

Ortaokul Komisyonu Başkanı Muhammed Enes Kaya,  gezide şunları belirtti; “ Okuma gerçekte bir uzun yolculuktur; beşikle başlar, mezara kadar devam eder. Hayatın her notasında görmek mümkündür, yalnız okulla sınırlandırmak okumaya ve okurlara haksızlık yapmaktır. Fikri, düşünceyi çok boyutlu hale getirir okumak. Çok boyutluluğun ise bir hududu yoktur. Aynı zamanda Okuma iğneyle kuyu kazmaktır; kararlılık ister, sabır ister, özveri ister, dikkat ister, uyanıklılık ister, ciddiyet ister” dedi.

Çıkartma

Okumanın bir arayış olduğunu söyleyen Kaya, “Hikmeti, hakikati, kimliği, karakteri, sevgiyi, doğruyu, güzeli, kaliteyi, iyiyi bir arayış. Her arayış İnsanın kendini, sırrını, kendi iç dünyasında bulma, görme, tanıma ve anlama arayışıdır” diyerek, “Biz bugün bu sevdanın, aşkın tohumlarını atmak için gençlerin gönlüne çıkartma yapıyoruz” dedi.

Harçlıklar kitaba

Biriktirdikleri harçlıklarıyla kitap alıp yazarlara kitaplarını imzalatan öğrencilere dönüş yolculuğunda; Anadolu Gençlik Derneği Adapazarı Başkanı Celal Aydın, bu gibi faydalı etkinliklerin artarak devam edeceğini bundan sonraki etkinliklere katılmak isteyenlerin AGD Adapazarı'nı takipte kalmaları gerektiğini dile getirdi.

23 Kasım 2018 , Cuma Bu haber toplam 529 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU