Günün Tarihi:21 Nisan 2021

Hizmet böyle olur!


Yap-İşlet-Devret modeliyle hayata geçirilen projeler ile belediyenin kasasından herhangi bir bedel çıkmadığını belirten Başkan Toçoğlu, “SEKAY Kalkınma Bakanlığı tarafından örnek gösterildi. Yeni hal kompleksimizi bu model ile hayata geçiriyoruz. İnşallah Çamdağı Barajı’nı da yine bu modelle şehrimize kazandıracağız” dedi.

3 büyük dev yatırım

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Yap-İşlet-Devret modeliyle şehre kazandırılan yatırımların tüm Türkiye’ye örnek gösterildiğini açıkladı. Şehrin en büyük çevre projesi olan Entegre Katı Atık Yönetimi (SEKAY) ile Yeni Hal Kompleksi’ni bu model ile şehirle buluşturduklarını ifade eden Başkan Toçoğlu, şehre alternatif içmesuyu kaynağı olacak Çamdağı Barajı’nı da yine bu model aracılığıyla hayata geçireceklerini ifade etti.

Örnek çalışmalar

Başkan Zeki Toçoğlu, “Biz yöneticiler milletimizin vergileriyle hizmet üretiyoruz. Dolayısıyla hayata geçirdiğimiz yatırımları tüm yönleriyle ele almamız gerekiyor. Bu noktada yap-işlet-devret modeli ile belediyemizin kasasından herhangi bir bedel çıkmadan şehrimizi dev yatırımlarla buluşturmuş oluyoruz. Geçtiğimiz günlerde de Kalkınma Bakanlığı tarafından yap-işlet-devret modeli ile hayata geçirdiğimiz SEKAY, örnek olarak gösterildi” dedi.

Yeni projeler yap-işlet-devret modeliyle

Başkan Zeki Toçoğlu, Yeni Hal Kompleksi’nin de yap-işlet-devret modeliyle hayata geçirildiğini ifade ederek, “Bölgenin en büyük hal kompleksini şehrimize kazandırıyoruz. Daha önce de Tır, Kamyon ve Nakliyeciler Sitesi’ni bu şekilde hayata geçirmiştik. Öte yandan şehrimizin kuzey bölgesinde oluşturacağımız alternatif su kaynağı Çamdağı Barajı’nı da bu modelle hayata geçireceğiz. Hem belediyemizin kasasından herhangi bir bedel çıkmayacak hem de şehrimiz dev yatırımlarla buluşacak” dedi.

 

23 Kasım 2018 , Cuma Bu haber toplam 768 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU