Günün Tarihi:17 Nisan 2021

‘Depremi ikna edemezsiniz’


CHP Grup Başkanvekili, Sakarya Milletvekili Engin Özkoç’un depreme dayanıksız 21 okulla ilgili açıklamada bulundu.

Okullarla ilgili açıklama

Engin Özkoç açıklamasında, “Beni ikna edebilirsiniz, velileri ikna edebilirsiniz, hatta kendinizi bile ikna edebilirsiniz ancak depremi ikna edebilir misiniz? Ben söylemedim, Milli Eğitim Müdürlüğü söyledi. Depreme dayanıklı olmayan 21 okul binası yıkılıp yeniden yapılmalı, yoksa ilk depremde yıkılır dedi. Belge mi, belgem var. Gösteriyorum, inanmıyorsunuz. Arkadan dönemin Valisi açıklama yaptı. Raporları doğruladı, Özkoç’un söyledikleri doğrudur dedi. Belgem var mı, var, inanmıyorsunuz. Arkadan bakan açıklama yaptı, tüm bilgileri teyit etti. Bunların hepsini yalanlayarak beni inandırmaya çalışıyorsunuz. Velileri, inandırmaya çalışıyorsunuz. Sakarya’yı inandırmaya çalışıyorsunuz.”

Sözle yetiniyorsunuz

Ben tüm iddialarımla ilgili belgeleri teker teker ortaya koyarken, siz sadece sözle yetiniyorsunuz diyen Özkoç, “Belge istiyorum; okulların deprem raporlarını önümüze koyun. Güçlendirilmesi gereken okulları, yıkılması gerekenleri, bunlara ilgili oluşturulmuş eylem takvimini ve depreme dayanıklı olan okulların hepsini, kararlarınıza dayanak olan raporlarıyla birlikte kamuoyuna açıklayın. Meydana gelecek ilk depremde 21 okuldan bir tanesi yıkılırsa, çocuklarımızın biri zarar görürse, dünyadayken yakanızı bırakmam” şeklinde konuştu.

Vebali sizin

Son olarak Özkoç, “Ama’yla fakat’la başlayan hiçbir mazereti kabul etmem. Bunu söylüyor ve kayıtlara geçiriyorum; önlem alınsın diye ortaya koyduğumuz gerçekleri yalanlayanları, cezaevine sokana kadar bütün varımı, yoğumu, her şeyimi harcarım. Bir sözüm de velilere;  Yıllardan beri çırpınıyorum, basın çırpınıyor, tek bir oya talip değilim, elimden geleni yapıyorum. Çocuklarınız tehlikede diyorum. Tek biriniz ne oluyor diye başınızı kaldırmıyorsunuz. Okul aile birliklerinin bir tanesi ‘Acaba bizim çocuklarımızın canı tehlikede mi’ diye sormuyor. Bu işin vebali, önlem almayanlarda olduğu kadar sizlerdedir aynı zamanda” diye ifadelerini kullandı.

 

25 Kasım 2018 , Pazar Bu haber toplam 525 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU