Günün Tarihi:29 Kasım 2021

Hedeflere SAMEK’te ulaşılıyor


Sakarya Büyükşehir Belediyesi SAMEK’lerde eğitimler devam ediyor. Robot Uygulamaları ve Bilgisayar Destekli Muhasebe derslerinde öğrenciler yeni bilgiler öğrenerek geleceğe yatırım yapıyor.

Pratik düşünme

Robotik Uygulama dersi Öğretmeni Ferhat Erdoğan, “Öğrencilere hayallerindeki teknolojiyi gerçekleştirmelerini öğretiyoruz. Kendi Dronelarını, su altı araçlarını veya uzaktan kumandalı askeri alanda kullanılan kamera endeksli bir keşif aracını üretmeleri için biz bu ders altında bilgiler veriyoruz. Koordineli çalışma, pratik düşünme ve disiplinler arası uyumu kuvvetlendirebilmek için gayet uygun bir ders. Bilginin paylaştıkça güzelleştiğini, paylaştıkça doğru bilgiye ulaşıldığını inandığım için öğretmenlik mesleğini seçtim. Tek amacım bildiklerimi başkalarına öğretebilmek. Başkalarından daha fazla şeyler öğrenebilmek” dedi.

 

Beceri geliştirme

Erdoğan, “SAMEK olarak öğrenci portföyümüz çok geniş. 14 yaşından büyük olan herkes bizim öğrencimiz olabilir. Öğrencilere bir şeyler öğretirken kesinlikle cesareti, hayal gücünü geliştirmeyi ve el becerisini ilerletmeyi amaçlıyoruz. Çünkü robot uygulamalarında küçük parçalarla çalışabiliyoruz. Parçaların montajı sayesinde öğrencilerin el becerisini geliştirmeyi, pratik düşünme kabiliyeti sunmayı öğrenmelerini amaçlıyoruz” dedi.

 

Çok aranan bir meslek

Bilgisayar Destekli Muhasebe dersi veren Hatice Gümüşel, “Derste öğrencilerime muhasebenin temel kavramlarından başlayarak muhasebeyle ilgili bütün her şeyi öğretiyorum. Güncel programlar, Zirve ve Luca programı başta olmak üzere internet üzerinden programları gösteriyoruz. Öğrencilerin gelişimleri ve iş hayatlarında mutlaka etkili olacak bilgiler veriyoruz. Çünkü muhasebe çok aranan bir meslek. Bizim göstermiş olduğumuz programlarda Mali Müşavir paketleri olduğu için iş hayatlarına kendilerini daha iyi hazırlayabilecekler. 14 yaş üstü bütün herkesin gelebileceği eğitim programları sayesinde iş hayatlarında etkili olabilecek bütün her şeyi öğretmeyi amaçlıyoruz” ifadelerinde bulundu. 

29 Kasım 2018 , Perşembe Bu haber toplam 630 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU