Günün Tarihi:28 Mayıs 2020

Geyve’de şiddeti önleme konferansı


Geyve Kaymakamlığı İlçe Şiddet Önleme ve İzleme Çalışma Grubu tarafından Kadına Yönelik Şiddeti Önleme konferansı düzenlendi.

Mücadele

6284 Sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Yönelik Şiddetin Önlenmesi Hakkındaki Kanun kapsamında çıkartılan Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi Yönetmeliğinin 8. maddesi gereğince şiddetle mücadele kapsamında sunulan hizmetleri etkin bir şekilde yürütmek, uygulamadaki sorunların giderilmesini sağlamak, bilgi ve farkındalık düzeyini arttırmak, kurumlar arası işbirliği ve hizmet kapasitesini güçlendirmek amacıyla kurulan Geyve Kaymakamlığı İlçe Şiddet Önleme ve İzleme Çalışma Gurubunun düzenlediği ‘25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’ temalı konferans AİHL Salonu’nda yapıldı.

Konuşmalar

İlçe Kaymakamı İlyas Memiş, gerçekleştirdiği konuşmasında Kadına Yönelik Şiddeti Önleme ve Mücadele Günü hakkında bilgiler verdi.  Daha sonra AK Parti Sakarya Milletvekili Recep Uncuoğlu’nun telgrafı okundu. Psikolog Burcu Çolak, “Şiddetin psikolojik nedenleri ve kadının sosyal, ekonomik yaşantısına etkileri” konulu konuşma yaptı. Avukat Ümmü Gülsüm Esen ve Melike Dişli “6284 sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Yönelik Şiddetin Önlenmesi Kanunu” hakkında bilgilendirme konuşmaları yaptı. Geyve A.L. Öğrencisi Ahmet Can Gür “İyi ki Öldün Anne” mektubunu okudu. İlçe Müftüsü Rahmi Yiğit “Aile ve Kadının İslamiyet’teki Yeri” hakkında bir konuşma yaptı. 

30 Kasım 2018 , Cuma Bu haber toplam 464 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU