Günün Tarihi:30 Mayıs 2020

‘Milletimizin hizmetindeyiz’


İlçe ziyaretleri kapsamında Adapazarı ve Erenler’e giden Vali Ahmet Hamdi Nayir, kaymakamlara iade-ziyarette bulunarak, kurum müdürleriyle toplantı yaptı.

 

Adapazarı’nda

İlk olarak Adapazarı ilçesine geçerek Kaymakam Yusuf Ziya Çelikkaya’yı ziyaret eden Vali Ahmet Hamdi Nayir, Şeref Defterini imzaladıktan sonra İlçe İdare Şube Müdürleri ile tanıştı. Müdürlerin kendilerini tanıttığı toplantıda Vali Nayir, ilçenin genel durumu ve yapılan çalışmalar hakkında kısa bir brifing aldı.

 

Erenler’de

Daha sonra Erenler Kaymakamlığını ziyaret ederek Kaymakam Salih Karabulut ile bir süre görüşen Vali Ahmet Hamdi Nayir, burada gerçekleştirilen toplantıda İlçe İdare Müdürleri ile bir araya geldi. Erenler’deki çalışmalar hakkında bilgilendirilen Vali Nayir, toplantıya katılanlarla bir süre sohbet etti.

 

Ekip ruhuyla

Her iki tanışma toplantısında İlçe Müdürlerine ekip ruhu içerisinde çalışılması gereken bir zamanı yaşadıklarını ve bu yolda ilimiz için uğraş verip gayret gösteren her kesimin desteğini almanın da şart olduğunu ifade eden Vali Nayir, “Hem ilçelerimizi ve personelleri tanımak hem de Kaymakamlarımıza iade-i ziyaret gerçekleştirmek için buralardayız. Devletin üst yöneticileri Valiler olarak ildeki kamu hizmetlerini yürütme görevimiz var. Bizler bu görevi yürütürken bir tarafta Vali Yardımcılarımız, Kaymakamlarımız, diğer tarafta da İl ve İlçe İdare Şube Başkanlarımız ile bir ekip halinde çalışmamız gerekiyor” dedi.

 

Yönetişim kavramı

Vali Nayir, “Özellikle il ve ilçelerimizdeki tüm kurum ile kuruluşlarımızın birlik, beraberliğini muhafaza etmesi gerekmektedir. Sadece kurum ve kuruluşlarımız ile değil, yerel yönetimlerimiz, sivil toplum kuruluşları ve üniversitelerimiz ile de işbirliği içerisinde olmalıyız. Günümüzde genel manada artık yönetimden daha ziyade yönetişim diye bir kavram var. Bugün yönetim birimleri içerisinde halkla birlikte karar vermek, muhataplarla birlikte konuyu değerlendirmek, uygulamayı da beraber yapmak şeklinde bir çözüm yolu mevcuttur” dedi.  

 

Hizmet zincirleriyiz

Vali Nayir, “Eğer konu bir okul ise, okuldan istifade eden velileri de karar süreçlerine katmak, konu bir sağlık ise, sağlık hizmetlerinden istifade eden veya orada çalışanlar ile istişare edip karar vermek ve uygulamak da bizlerin görevidir. Sorunların çözümünde daha etkili, daha süratli olmanın yolu da buradan geçiyor. Koordinasyonun da ön planda olduğu bu zamanda, başarılı olmak için bunu doğru bir şekilde yapabilmeliyiz. Her bir çalışma arkadaşımız önemli görevler ifa etmektedir. Her kurum ya da kuruluşta yöneticilik yapan ve çalışan herkesin görevi ayrı ayrı önemlidir. Biz hizmet zincirinin halkalarıyız. Herkes o zincirde sağlam halka olarak kalmalı ve buna da gayret etmelidir” dedi.

 

Problemleri çözmek

Vali Nayir, “Bizim için en önemli görev, vatandaşlarımızın problemlerini çözmek olmalıdır. İnsan odaklı bir çalışma içerisinde olursak, vatandaşlarımız da bizlere büyük destek verecektir. Biz devletin temsilcileriyiz ama milletin hizmetindeyiz. Ekibimizin birer parçası olan sizlerle aynı ortamı paylaşmanın mutluluğunu ileriki günlerde yine yaşamaya devam edeceğiz” dedi. 

30 Kasım 2018 , Cuma Bu haber toplam 522 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU