Hizmet için toplandılar2 Aralık 2018, Pazar

İstişare

İlçenin sorunları, talep ve görüşlerin konuşulduğu istişare toplantısında çalışmaların hızlı bir şekilde çözüme kavuşturulabilmesi adına fikir alışverişinde bulunuldu. Yapılan genel değerlendirme ve  gündem maddelerinin görüşülüp istişare edildiği toplantıya Erenler Kaymakamı Salih Karabulut, Belediye Başkanı Cavit Öztürk, ilçe bürokratları ve muhtarlar katıldı. Ekonomi, hizmetler, ve güvenlik ile ilgili konuların değerlendirildiği toplantıda konuşan Kaymakam Karabulut, kamu düzeninin korunması ve toplumun can güvenliği konularına değindi.

Seçimler

Karabulut, “Düğün asker uğurlama piknik organizasyonları ve benzeri organizasyonlarda silah kullanımı etrafta bulunan diğer insanların canını tehlikeye atmanın yanı sıra daha büyük bir felaket olan organizasyonda bulunan kişilerin ölümü ile sonuçlanabilmektedir. Bu tarz etkinliklerde silah kullanımını mani olalım bu davranışın bize ne maddi ne de manevi getirisi yoktur. Vatandaşların can güvenliğini tehlikeye atan tüm davranışların karşısındayız. Düğün asker eğlentileri gibi organizasyonlarda bu tarz davranışlara çanak tutmayalım engel olmaya çalışalım” diyerek 31 Mart 2019’da gerçekleşecek olan yerel mahalli seçimlerinde muhtar adayı olan muhtarlara başarılar diledi.

Talep-görüş

İlçe genelinde sürdürülen çalışmalara değinen Başkan Öztürk ise,  mahalle muhtarlarının  bölgeleri ile ilgili konularda talep ve görüşlerini dinleyerek,  “Sizler istekleri ve sorunları bildiriyorsunuz bizler de çözüme kavuşturmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İstişare yoluyla ilçemizde ikamet eden vatandaşlarımızı talep ve görüşleri doğrultusunda ilçemize hizmet ediyoruz” dedi. Yapılan konuşmaların ardından muhtarlar ve ilçe bürokratları  tarafından sorunlar ve yapılması gerekenler hakkında görüşler dile getirildikten sonra toplantı sona erdi. 

Bu haber toplam 508 defa okundu.