TÜMSİAD’dan çağrı!3 Aralık 2018, Pazartesi

Ziyaret

Tüm Sanayici İş Adamları Derneği (TÜMSİAD) Sakarya Şubesi Yönetim Kurulu Üyeleri, Doğu Marmara Kalkınma Ajansını (MARKA) ziyaret etti.  TÜMSİAD Şube Başkanı Ahmet Ölmez, Şube Başkan Yardımcıları Ali Çilingir, Naim Yener, Yusuf Çokal, Yönetim Kurulu Üyesi Ceyhun Tural, İmdat Taşkın ve Genel Sekreter Ferhat Ateş, MARKA Genel Sekreteri Dr. Mustafa Çöpoğlu’nun makamında bir araya gelerek değerlendirmelerde bulundu.

İşbirliği

TÜMSİAD yönetiminin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren MARKA Genel Sekreteri Çöpoğlu, “Ajans olarak özel sektörle sürekli içi içe çalışıyoruz, TÜMSİAD Şubesi özel sektörümüzün Sakarya’da önemli bir temsilcisi, kendileriyle geçmişte gerek teknik destek programı olsun, gerekse TÜMSİAD üyelerimizin özel sektörde yürüttükleri programlar olsun, pek çok konuda birlikte çalıştık, bundan sonrada inşallah bu işbirliğimizi ve beraberliğimizi sürdüreceğiz” şeklinde konuştu.

Destek

 TÜMSİAD Sakarya Şubesinin her platformda kendilerini desteklediğini belirten Çöpoğlu “Hem özel sektörün önünü açma noktasında hem de bizim gibi kamu kurumlarına gerek hibe destek, gerekse diğer işlevlerin sağlanması noktasında bize sahip çıkarak, bizi yönlendirerek bizlerinde önünü açıyorlar” dedi.

İvme kazandırmak

Tüm Sanayici İş Adamları Derneği (TÜMSİAD) Sakarya Şube Başkanı Ahmet Ölmez ise, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr Mustafa Çöpoğlu’na çalışmalarında başarılar dileyerek, kalkınma ajansının iş dünyasına sağlayacağı destekleri hakkında fikir alış verişinde bulunmak üzere söz konusu ziyareti gerçekleştirdiklerini belirterek “Kalkınma ajanslarının, bulundukları yörenin ekonomisine gerçekten yeni ivmeler kazandırmak, yeni projelere destek vermek anlamında çok ciddi gayretleri var” dedi.  

Projeler

Başkan Ölmez, “TÜMSİAD Sakarya olarak hem üyelerimizle birlikte Kalkınma Ajansı ile zaman zaman projeler yapıyoruz. 2019 yılında yine bir teknik destek projemiz daha olacak. Bu doğrultuda, Sakarya’daki sanayici ve işadamlarımızın yeni projeler üreterek, kalkınma ajansının desteklerinden yararlanmalarını tavsiye ediyorum” şeklinde konuştu. 

Sakarya’ya katkı

Ahmet Ölmez, “MARKA Genel Sekreterimiz Mustafa bey ve ekibine bundan sonra yapacakları çalışmalarında başarılar diliyoruz. İnşallah Sakarya’mıza ve Türkiye’mize fayda getirecek yeni inovasyonlar yakalayarak, onları destekleyerek Sakarya ekonomisine kazandırırlar. Biz TÜMSİAD olarak her zaman kendileriyle beraber çalışmak istiyoruz” ifadelerini kullandı.  

Bu haber toplam 588 defa okundu.