Günün Tarihi:17 Ocak 2021

Minikler SGM’de yetenekleniyor


Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Gelişim Merkezleri ‘Misafir Okul Etkinlikleri’ kapsamında merkezi ziyaret eden öğrencileri ağırlamaya devam ediyor.

Vakit geçirme

Adapazarı, Akyazı, Sapanca ve Geyve Sosyal Gelişim Merkezleri her ay binlerce öğrenciye ev sahipliği yapıyor. Kendi yeteneklerini keşfetme ayrıcalığı yaşayan öğrenciler, Tasarım, Mutfak, Akıl Oyunları, Drama derslerine katılarak arkadaşlarıyla bir arada vakit geçirme fırsatı elde ediyor.

Özgüvenleri artıyor

Adapazarı Sosyal Gelişim Merkezi’nde Aşçılık Atölyesinde Öğretmenlik yapan Funda Eryılmaz, “Mutfakta ilk olarak öğrencilere temiz ortamda yemek yapmayı, ikinci olarak basit tarifleri ve en önemlisi malzemeleri paylaşmayı ve işbirliği içerisinde ortaya bir ürün çıkartmayı öğretiyoruz. Pişirmenin keyfini tadıyorlar. Kendi yaptıkları yemekleri yiyorlar. Sevmedikleri sebzeleri bile kendileri yapınca severek yiyorlar. İnce motor gelişimleri destekleniyor bu sayede zihinsel olarak da bir şeyler yapabilince özgüvenleri gelişiyor. Haftada 3 gün 400 öğrenci bizimle birlikte yemek yapmayı öğreniyor” diye ifadelerde bulundu.

Oyunlarla öğreniyorlar

Akıl ve Zekâ Oyunları öğretmeni Gürkan Yakan, “Buraya gelen misafir öğrencilerimize becerikli yapılar ve zekâ oyunlarını öğretiyoruz. Çocuklarımızla paylaştığımız zekâ sorularımız var. Bu tarz oyunlarla çocuklarımıza yardımcı olmaya çalışıyoruz.  Bu konuyla ilgili yurt dışında önemli araştırmalar yapılmış ve öğrencilere sadece sistemli bir şekilde 2 ay boyunca haftada iki saat olmak üzere oyun oynatmışlar. Oynatılan bu oyun sonrasında çocuklarımızın zekâsında yüzde 32’lik bir artış gözlemlenmiş. Eğer çocuklar akıl oyunlarını sistematik bir şekilde oynarlarsa çocuklara zekâ anlamında büyük katkısı olur” sözlerini söyledi.

Üretkenlik gelişiyor

Konuşmasına devam eden Yakan, “Her oyunun kendisine göre kazandırdığı beceriler var. Şu anda biz çocuklarımızla beraber becerikli oyunlar oynuyoruz. Becerikli oyunlar, çocuklarımızın üretkenlik yapılarını geliştiren bir oyundur. Aynı zamanda sabırlı olmayı, beraber oynamayı ve asıl önemlisi çocuklarımızın bilgisayardan ya da tablet gibi çok fazla kullanıldığı zaman olumsuz etkisi olan şeylerden uzak tutmayı sağlıyor. Çocuklarımızın burada akranlarıyla beraber vakit geçirebilmesi, strateji oyunu oynattığımız zaman el becerilerinin gelişmesi ve dikkatlerinin gelişmesi için çeşitli aktiviteler yapıyoruz” diye konuştu.

4 Aralık 2018 , Salı Bu haber toplam 587 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU