Günün Tarihi:30 Kasım 2020

Sağlıkta İSYAN BÜYÜK!


Hastanede yatacak yatak yok ama 26 Ekim’de ihalesi yapılan bina öylece duruyor

Ne gelen var, ne giden!

Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi olarak yapımına başlanan binanın inşaatı tam bin yılan hikayesine döndü. 26 Ekim’de yapıldığı söylenen ikinci ihaleye rağmen, inşaatı yapmak üzere ne gelen var, ne de giden!..

Beş bakan birden gördü

Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma (Devlet) Hastanesi Merkez Kampüsü yanında 200 yataklı olarak 2013 yılında yapımına başlanan Kadın Doğum ve Çocuk Bakımevi Hastanesi binası bu süre içinde değişen 5 bakana rağmen yine de bitmedi.

Hastaya yatak yok

Mevcut hastane binasında yoğun bakım sıkıntısı bile giderilemezken en büyük sıkıntı ise normal hasta yatağında yaşanıyor. Bir çok kişiye servislerde yatacak yatak olmadığı için günler sonrasına ameliyat günü verilirken, acil durumlarda ise hastalar gün boyu acilde kalmak zorunda kalıyor.

Herkes çaresiz kaldı

Sakaryalı’nın sağlıkta çektiği sıkıntılara yönelik isyanı büyürken, maalesef 2013 yılında Recep Akdağ döneminde başlayan hastane binası inşaatı, Mehmet Müezzinoğlu’nun 3 yıllık ve sonrasında yine Akdağ’ın 1 yıllık ve Ahmet Demircan’ın 1 yıllık bakanlıkları döneminde bitmedi. 10 Temmuz’da göreve gelen Bakan Fahrettin Koca’da hastane için çare olamadı.

Nerede bu firma?

Kaba inşaatının ardından ikinci kez 26 Ekim’de ihale edildiği söylenen bina da aradan geçen bir ayı aşkın süre içinde kimse gelip çalışmaya başlamadı. Hal böyle olunca kafalarda ‘ihale aldatmaca mı?’ sorusu belirdi. Bu soruya cevap vermesi gereken siyasiler ise bugünlerde ‘belediye başkan adayı kim olacak?’ derdine düştüler.

Çileyi hastalanan Sakaryalı çekiyor

Bakanların biri geldi, diğeri gitti ve onlardan geriye inşaatın önündeki duvarlara asılan bu afişler kaldı. Bu afişler bile inşaatın ne kadardır sürdüğünü anlatmaya yeter… Yarım kalan inşaatın yanı sıra otopark binasından da maalesef ses seda yok… Bir hastane binasını yaptırmayı beceremeyen siyasiler Ankara’da sefa sürerken, çileyi hastası olan Sakaryalı çekiyor.

 

6 Aralık 2018 , Perşembe Bu haber toplam 704 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU