Günün Tarihi:16 Nisan 2021

Engellilerden kan bağışı


3 Aralık Dünya Engelliler Günü etkinlikleri çerçevesinde, engelli bireyler Kızılay’a kan bağışında bulundu.

Kurtarıcı olmak

Türkiye Beyazay Derneği 3 Aralık Dünya Engelliler Günü etkinlikleri çerçevesinde yurt genelinde kan bağışı kampanyası başlattı. Sakarya Beyazay Şube Başkanı Nadiye Kabakçı, “Kızılay’ın verilerine göre ülkemizde her 4 saniyede bir ünite kana ihtiyaç var. Her bir kan bağışı üç kişinin hayatını kurtarabilir. Böylesine insani ve ulvi bir olayda engellilerin de desteğinin olması önemlidir” ifadelerini kullandı.  

Engel yok!

Kan bağışı hakkında açıklamalarda bulunan Genel Başkan Nejla Sümer, “ Kan vermeye ‘engel’ yok! sloganı ile başlattığımız kampanyamızda yurt genelindeki 80 şubemizdeki engelli ve engelli yakınlarımız ile toplu kan bağışında bulundu.  Bu kampanyamızdaki amaç, kan bağışında toplumsal farkındalık yaratmak;  kan vermenin engel tanımadığını, sağlığı uygun her kesin rahatlıkla kan verebileceğini kamuoyu ile paylaşmaktır” dedi.

6 Aralık 2018 , Perşembe Bu haber toplam 691 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU