Günün Tarihi:29 Kasım 2020

‘Devletin gülen yüzü olmalıyız’


İlçe ziyaretleri sürdüren Vali Ahmet Hamdi Nayir, Kaymakamlığını ziyaret ederek kurum müdürleriyle toplantı gerçekleştirdi.

İlçenin durumu

İlçede Vali Yardımcısı ve aynı zamanda Arifiye Kaymakam Vekilliği görevinde bulunan Bekir Dınkırcı ile Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu tarafından karşılanan Vali Ahmet Hamdi Nayir, ilçenin genel durumu ile hâlihazırda devam eden yatırımlara dair bilgiler de aldı.

 

Onurlanmış olmalı

İlçe Müdürleriyle tanışma toplantısı gerçekleştiren Vali Ahmet Hamdi Nayir, herkesin görevindeki başarı derecesini baz alarak kendisini de mutlu hissedecek şekilde çalışması gerektiğini ifade ederek, “Her şeyden önce devletin gülen yüzü olmaya çalışmalıyız. Vatandaşlarımız hangimizin kapısına gelirse gelsin, devletin soğukluğunu değil, güler yüzünü, samimiyetini hissederek gitmeli. Yapılacak iş o gün halledilemese bile, onun da gerekçesini söyleyebilmeliyiz. Vatandaşımız bizim kapımızdan onurlanmış olarak, güler yüzle çıktığı gibi dairelerimizde işi olan memurlarımız da geldiğinde, o kapıdan aynı şekilde çıkmalıdır” dedi.

 

Rahatsız etmeli

Vali Nayir, “Eğer haklı talepleri içeren, haklı gerekçeleri olan işleri güzel bir şekilde yaparak evimize gidebilirsek, mutlu oluruz. Kapımızdan boş dönen, istediğini alamamış kişilerin mutsuzluğu da akşam evimize gittiğimizde bizi rahatsız etmelidir. Ayrıca kanunlara aykırı ya da haksızlığa mahal verecek bir talebi yerine getirmediğimiz zaman da mutluluk duymalıyız. Sorunlar var olduğu müddetçe, çözümün bulunmasını sağlayacak olan memur da, muhtar da, kaymakam da, vali de kıymetlidir” dedi.

 

İşbirliği kurgusu

Vali Nayir, “Bugün herkes konusundaki kuruluşlarla yardımlaşma ve işbirliği ile görevini daha ileriye götürmeye çalışmalıdır. Merkezi yönetim olarak bu işbirliği kurgusu bizim elimizde olmalıdır. Başarı il ve ilçemizdeki bütün dinamiklerin işbirliğinden geçer. Bunu sağladığımız zaman inanıyorum ki, görev yaptığımız her yerin hizmet kalitesini daha da arttırabiliriz” dedi. İlçe yöneticileri ile bir süre sohbet ederek görevlerinde başarılar dileyen Vali Nayir, daha sonra ilçeden ayrıldı.

9 Aralık 2018 , Pazar Bu haber toplam 545 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU