Günün Tarihi:19 Nisan 2021

‘Sakarya hafızlıkta marka olmalı’


Sakarya İl Müftüsü İhsan Açık, Sakarya'nın hafızlık konusunda marka olmasını hedeflediklerini bildirdi.

Yatılı kurslar

Açık yaptığı açıklamada, kentte hafızlık müessesini daha fazla canlandırıp daha merkezi ortama getirme niyetlerinin olduğunu söyledi. "Sakarya'yı bölgesinde hafız üreten, yetiştiren bir şehir konumuna getirmek istiyoruz." diyen Açık, "Tabii bu hususta yatılı Kur'an kurslarımızı çoğaltmalı, alt yapılarını hazırlamalı ve imam hatiplerde proje hazırlayıp hafızlık sınıfları açmalıyız. Bu hususlarda İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortak çalışmalarımız olacak." ifadelerini kullandı.

Sahada iyi çalışma

İhsan Açık, paydaşları olan İlahiyat Fakültesi ve imam hatip okullarıyla din öğretimi ve hizmetlerini azami şekilde yapmanın yoluna gideceklerini belirterek, "Üçlü bir grup olarak sahada iyi çalışma yaparsak din hizmeti ve öğretimini çok daha yüksek rakamlarda yapmış olacağız. Birçok kişi hizmet yapabilir ama bir masayı dört kişi tutarsanız daha rahat kalkar ama herkes bir taraftan çekerse hem masayı taşıyamayız  hem de birbirimize yük oluruz, kaldıramayız” dedi.

İyi hafız olmaları

Müftü Açık, “Bunlar hizmet içi eğitimdir. İmam hatip okullarında okuyan öğrencilerimize, camilerimizde, Kur'an kurslarımızda pratik olarak dua, hutbe, müezzinlik ve Kur'an okumaları yaptırıp, cemaat karşısında heyecanlarını yenmelerini, ileride daha rahat şekilde iyi bir hafız olmalarını istiyoruz. Hedefimiz, Sakarya'nın hafızlık konusunda marka olması. Buradan yetişen hafızlarımızın girdiği imtihanlarda, okullarda başarı göstererek ilimizi temsil etmesini istiyoruz. İl Müftülüğü olarak bu konuda tüm imkanlarımızı kullanacağız" dedi.

 

10 Aralık 2018 , Pazartesi Bu haber toplam 606 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU