Günün Tarihi:17 Nisan 2021

Fuar’da Adapazarı ve Taraklı Rüzgarı


Taraklı Belediyesi ve Adapazarı Belediyesi, İzmir’de bu yıl 12’ncisi düzenlenen 38 ülkeden ve 48 ilden binden fazla turizm sektörü temsilcisinin bir araya geldiği “Travel Turkey İzmir Fuarına” katıldı.

Standa yoğun ilgi

Adapazarı Belediyesi standının yoğun ilgi gördüğü fuar açılış kokteyli ile başladı. 3 gün süren fuara, ziyaretçiler Sakarya’dan katılan İl Kültür Turizm Müdürlüğü Adapazarı Belediyesi, Kocaali Belediyesi, Taraklı Belediyesi ve otellerin bulunduğu standa yoğun ilgi gösterdi. Yıl içerisinde bölgeyi tanıtmak amacıyla çok sayıda etkinlik gerçekleştirdiklerini hatırlatan Adapazarı Belediye Başkan Yardımcısı Rıdvan Sezer, İl Kültür Turizm Müdürlüğü, Kocaali Belediyesi, Taraklı Belediyesi ve oteller ile birlikte açtıkları stantlara ziyaretçilerin gösterdiği ilgiden memnuniyet duyduğunu dile getirdi.

 Kabak ikramı

Açılışını Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un yaptığı fuarda Adapazarı standında ziyaretçilere bölge hakkında tanıtıcı broşürler dağıtılırken, kabak tatlısı, kabak lokumu ve kabak şekeri ikram edildi. Kültür ve Turizm Bakanlığının himayesinde, İzmir Fuarcılık Hizmetleri Kültür ve Sanat İşleri AŞ (İZFAŞ) ve TÜRSAB tarafından İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde organize edilen Travel Turkey İzmir Fuarı ve Kongresi’nde bu yıl 38 ülke ile 48 ilden binden fazla katılımcı yer aldı.

Yiyecek şöleni

Taraklı Belediyesi, İzmir’de bu yıl 12'ncisi düzenlenen 38 ülkeden ve 48 ilden binden fazla turizm sektörü temsilcisinin bir araya geldiği "Travel Turkey İzmir Fuarına" katıldı. Taraklı’dan Eymen Yöresel Ürünler firmasının da yer aldığı fuar 3 gün sürdü. Sakarya’dan İl Kültür Turizm Müdürlüğü Adapazarı Belediyesi, Kocaali Belediyesi ve otellerin bulunduğu stantlar yoğun ilgi gösterdi. Taraklı’yı ve yöresel lezzetleri tanıtmak adına fuarlara katıldıklarını söyleyen Eymen Yöresel Ürün Firması yetkilisi Mehmet Kabak açtıkları stantlara ziyaretçilerin gösterdiği ilgiden memnuniyet duyduğunu dile getirdi.

Ziyaret

Taraklı standında ziyaretçilere bölge hakkında tanıtıcı broşürler dağıtılırken, Uğut tatlısı, Köpük Helva, Tarhana, erişte tanıtımı ve satışı yapıldı. Sakarya eski valilerinden M. Cahit Kıraç, Taraklı Adliyesi’nde görev yapan hakimlerden Sadettin Saltık, İzmir’de yaşayan Taraklılılar ve gazeteci Hıncal Uluç da ziyaret eden ziyaretçiler arasındaydı.

11 Aralık 2018 , Salı Bu haber toplam 558 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU