Günün Tarihi:7 Mayıs 2021

Farabi’li gençler şehitleri unutmadı


Serdivan Farabi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri Sakarya’lı şehitlerin isimlerini sınıflarının kapılarında yaşatıyor.

Vatan sevgisi

Serdivan Farabi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden yapılan açıklamada, “Farabi ailesi olarak genç beyinlere vatan sevgisini aşılamak, şehitliğin ulviliğini kavratmak amacıyla her sınıfa Sakaryalı bir şehidimizin adını vererek onların isimlerini ebedileştirmek istedik. İstedik ki şehitlik makamını ve vatan sevgisini canlı tutalım. Şehitlerimize minnettarız. Onlar için ne yapsak azdır” denildi.

Öğretmenlere teşekkür

Açıklamanın devamında, “Bu vesileyle projede emeği geçen Bilişim Teknolojileri Öğretmenimiz Turgay Duğan ve projenin uygulanması aşamasında aktif görev alan 11-C sınıfı öğrencilerinden Kadir Mert Kalpak, Veli Batuhan Şahan, Gürkan Mutlu, Berke İsa Odabaş’a teşekkür ederiz” dedi.

Yaşatmak istedik

 Projede etkin görev alan öğrencilerden Kadir Mert Kalpak ise, “Derslerimizde gördüğümüz grafik ve yazılım programları ile elimizden geldiği kadar şehitlerimizin anısını sınıflarımızda yaşatmak istedik. Çizimleri arkadaşlarımla birlikte yapıp baskı ve montaj işlemlerini öğretmenimizle yaptık” dedi.

11 Aralık 2018 , Salı Bu haber toplam 827 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU