Günün Tarihi:28 Eylül 2020

Öğretmenlere yetenek eğitimi


Erenler İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce yürütülen Doğu Marmara Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen "Alternatif Eğitim Modeli Montessori Eğitimi" Teknik Destek Projesi kapsamında okul öncesi öğretmenlerine yönelik eğitimler gerçekleştirildi.

99 öğretmene

Farkındalık eğitimi Türkiye'nin Montessori alanında önde gelen isimlerinden olan Emel Çakıroğlu Willbrandt tarafından Sakarya'nın hemen her ilçesinden gelen 99 öğretmene Şehit Bülent Yurtseven İmam Hatip Ortaokulu Konferans Salonunda verildi.

 

Memnuniyet

Akabinde 40 saatlik uygulama eğitimi Şehit Gülşah Güler Anaokulu Montessori Sınıfında, Hilal Gürcoşkun Sağnak ve Kadriye Danışman tarafından 28 öğretmene verilerek tamamlandı. Proje kapsamında uygulama eğitimine katılan öğrenenlere danışmanlık hizmetinin de verileceği Montessori eğitimin geniş kapsamlı olarak ilk kez verilmesi öğretmenlerde büyük memnuniyet uyandırdı.

 

Model uygulaması

Sertifika töreninde konuşma yapan Erenler İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Ayhan Ersoy, "Resmi olarak ilk Montessori sınıfı ilçemizde eğitime devam ediyor ve elimizden gelen desteği müdürlük olarak veriyoruz. Yaygınlaşması adına gerçekleştirdiğimiz bu projede katılımcılara ve emeği geçen hocalarımıza teşekkür ediyoruz. Bu tarzda Alternatif Eğitim modellerinin uygulanması öğrencilerimizin ilgi ve yetenekleri doğrultusunda öğrenme ortamları sunmak hem Müdürlük olarak hedefimiz hem de Bakanlığımızın Vizyon 2023 belgesinde önemle üzerinde durduğu konuların başında geliyor" dedi.

 

Hedef tüm öğrtemenler

Katılımcıların talebi üzerine özellikle devam niteliğinde eğitimler ile birlikte farklı modeller üzerine çalışmalara ikinci dönem de devam edileceği, hedef gruptaki bütün öğretmenlerin faydalanmasına imkan oluşturulacağı ifade edildi.

 

Montessori nedir?

Montessori eğitimi, çocukların farklı yeteneklerini doğal olarak ortaya çıkarmaya yardımcı olan bir yaklaşımdır. Bu yaklaşımda çocuklar günlük hayatta karşılarına çıkan birçok fiziksel olayı okulda deneyimle ve öğrenme imkanına sahip olurlar.

 

11 Aralık 2018 , Salı Bu haber toplam 716 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU