Günün Tarihi:19 Nisan 2021

‘Kimse bulanık suda balık avlamaya çalışmasın’


Türk-İş Sakarya İl Temsilcisi Cemal Yaman, Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay'ın asgari ücretle ilgili bazı açıklamalarının amacından saptırıldığı iddialarına ilişkin, "Bu bir algı operasyonudur. Türk-İş'in ilkeleri çok açık, net. Kimse bulanık suda balık avlamaya çalışmasın. Hiç kimse Türk-İş'in içinden darbeci bir yönetim çıkaramaz." dedi.

Soruları yanıtladı

Yaman Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay'ın 6 Aralık'ta Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca düzenlenen Asgari Ücret Tespit Komisyonu toplantısı öncesi yaptığı basın açıklamasında gazetecilerin sorularını yanıtladığını anımsattı.

 

İnsanların sorunu

Gazetecilerin Atalay'a, "Biliyorsunuz zamlar ve piyasada yaşanan kriz, Avrupa'da çeşitli ülkelerde bazı toplumsal olaylara gebe. Şu anda Fransa'da bu olayların başladığını görüyoruz." şeklinde soru yönelttiğini aktaran Yaman, "Ergün bey de 'Enflasyon ve piyasa şartları, alım gücünün gerilemesi sadece işçilerin konusu değil, burada çiftçilerin, esnafın, iş adamlarının, bu ülkede yaşayan bütün insanların sorunu. Bu iş nasıl mecraya gider, onu ben bilemem. Bu öyle mi, böyle mi olur yorum yapamam.' şeklinde cevap verdi." diye konuştu.

Bazı çevrelerin bu sözleri çarpıttığını söyleyen Yaman, şöyle devam etti:

 

Darbeci çıkmaz

"Sosyal medyada manipülasyon görevi olan bazı insanlar var. Bunların görevi ne? Türk-İş, asgari ücreti adam gibi savunmaya çalışıyor. Dolayısıyla bir algı operasyonuyla Türk-İş'i yıpratmak suretiyle sermayenin değirmenine su taşımaya çalışan bazı çevreleri görüyoruz. Bu bir algı operasyonudur. Türk-İş'in ilkeleri çok açık, net. Kimse bulanık suda balık avlamaya çalışmasın. Hiç kimse Türk-İş'in içinden darbeci bir yönetim çıkaramaz."

 

e-muhtırada

Yaman, AK Parti hükümeti zamanında e-muhtıra verildiğinde ilk basın açıklamasını Türk-

İş'in yaptığına işaret ederek, Gezi olaylarında da hiç kimsenin Türk-İş'in bayrağını görmediğini kaydetti.

 

Meydandaydı

15 Temmuz'da da darbe karşısında olduklarını vurgulayan Yaman, "Genel Başkanımız Ergün Atalay, Sakarya'da Demokrasi Meydanı'nda tarihi konuşmasını yapıyor. 'Türk-İş, ister ayaklanma olsun, ister darbe olsun, bütün demokrasi dışı faaliyetlerin tamamına karşıdır. Biz 1 milyon işçimiz, 4 milyon ailesiyle bu darbe girişimi son buluncaya kadar meydanlardan ayrılmayacağız.' diyor. Türk-İş İl Temsilcisi olarak her akşam meydandaydım. Türk-İş'in boynuna kimse 'darbeci' diye yafta asmaya kalkmasın. Bunu beceremez çünkü. Türk-İş'in içerisinden darbeci bir kimlik çıkmaz." ifadelerini kullandı.

 

12 Aralık 2018 , Çarşamba Bu haber toplam 574 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU