Günün Tarihi:24 Ocak 2021

Minikler trafik karullarını öğreniyor


Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü veİl Emniyet Müdürlüğü işbirliğinde okullarda düzenlenen Trafik Eğitimleri ilgi görmeye devam ediyor.

Trafik ışıkları

Arifiye Kazım Karabekir Anaokulunda öğrenim gören minik çocuklara Trafik Denetleme Eğitim Büro Amirliği Polis Memuru Murat Ünal tarafından Uygulamalı Trafik Eğitimi verildi. Eğitimde kartondan araçlar yapıldı, minderlerden karayolu, renkli kartonlardan yaya geçidi, trafik ışıkları ve trafik levhaları yapılarak minik bir trafik alanı oluşturuldu. Çocuklar trafik kurallarını eğlenerek ve uygulamalı bir şekilde öğrendiler.

Trafik bilinci

Arifiye Kazım Karabekir Anaokulu Müdürü Elif Özer Bağçe yaptığı değerlendirmede; “Trafikte yaşadığımız problemlerin birçoğunun trafik eğitimi eksikliği yüzünden oluştuğu ortadadır. Trafik konusunda, bireyin hayatının her evresinde alacağı eğitim bir şeyler kazandırmakla birlikte, okul öncesi dönemde alacağı bilinçli trafik eğitimi, bireyin trafik kurallarına uymasını bir alışkanlık ve yaşam tarzı olarak görebilmesini sağlayacaktır.Trafik polisi Murat Ünal tarafından verilen uygulamalı trafik eğitiminin çocuklar tarafından daha anlaşılır ve faydalı olduğu görülmüştür.Emeği geçenlere çocuklarımız adına teşekkür ediyoruz” dedi. 

12 Aralık 2018 , Çarşamba Bu haber toplam 690 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU