Günün Tarihi:30 Eylül 2020

Ülkücüler uyuşturucuyla mücadelede


Ülkü Ocakları Arifiye İlçe Başkanlığının ev sahipliğinde madde bağımlılığının gençlere verdiği zararı konu alan “Cehalet” adlı tiyatro gösterisi gerçekleştirildi.

Cehalet tiyatro gösterisi

 Ülkü Ocakları Genel Merkezin tiyatro ekibi, madde bağımlılığının gençlere verdiği zararları konu alan “Cehalet” adlı tiyatro gösterisini Ülkü Ocakları Arifiye İlçe Başkanlığının ev sahipliğinde Arifiye Kültür Merkezi’nde sahneledi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile yapılan açılışın ardından açıklama yapan Ülkü Ocakları Sakarya İl  Başkanı Soyhan Sofuoğlu, “Ülkü Ocakları olarak bu zehre karşı panzehir olmak için toplumda yerimizi almış bulunmaktayız. Bu konu ile ilgili daha detaylı çalışmalarımız olacaktır.”

Gençleri koruyacağız

Sofuoğlu, “Ülkü ocakları olarak gençliğimize zarar veren her şeyin karşısında olacağız, bu zehrin gençlerimize ulaşmasını sağlayan uyuşturucu tacirlerinin de aldıkları her nefeste enselerinde olacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Bu onurlu mücadelede bozkurtlarımızın asenaların yanında olun uyuşturucu maddelerle birlikte  bonzaiye karşı birlikte savaşalım. Ülkü ocaklarının bu onurlu mücadelesinde yanında yer alın çünkü ocağa giden genç madde bağımlısı olmaz, hırsız olmaz, arsız olmaz, vatan haini olmaz, devlete düşman olmaz. Olsa olsa ancak, Alparslan olur, Fatih olur, Atatürk olur, Başbuğ olur” dedi.

Mücadele

Başkan Soyhan Sofuoğlu, “ Biz Ülkü Ocakları olarak gençlerimizi bu uyuşturucu tuzağından uzak tutmak ve onların bu batağa saplanmalarını önlemek için var gücümüzle mücadele edeceğiz” şeklinde konuştu. Konuşmaların ardından sergilenen oyun büyük ilgi ile izlendi. Madde bağımlılığı ve kurtulma yöntemleri ile ilgili faydalı toplumsal mesajlar içeren oyunun ardından Ülkü Ocakları Sakarya İl Başkanı Soyhan Sofuoğlu ile Ülkü Ocakları Arifiye İlçe Başkanı Salih Musa Kulaksız’ın, oyuncuları tebrik etti.  

13 Aralık 2018 , Perşembe Bu haber toplam 558 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU