Günün Tarihi:17 Ocak 2021

9.eTwinning Ulusal Konferansı yapıldı


Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğünce eTwinning Ulusal Konferansının bu yıl 9.su düzenlendi.

Antalya’da

YEĞİTEK Daire Başkanları Mustafa Hakan Bücük, Asaf Murat Karapınar ve Mehmet Rüşen’in katılımı ve eTwinning Türkiye Koordinatörü Mehmet Fatih Döğer ve Ulusal Destek Servisinin koordinesi ile 6-8 Aralık tarihinde Antalya’da gerçekleşen konferansa Sakarya ilinden 6 öğretmenimiz katıldı.

 

Sakaryalı öğretmenler

eTwinning Avrupa Kalite Etiketi almış başarılı 200 öğretmen içinde yer alan Sakaryalı öğretmenlerimiz ile eTwinning ve EBA İçerik Geliştirme Ekibinde yer alan öğretmenlerimizle birlikte konferansta 400’ün üzerinde davetli yer aldı.

 

2nci proje seçildi

3 gün boyunca gerçekleşen konferanslarda 2 panel, çağrılı konuşmacıların seminerleri ve onlarca atölye gerçekleşti. Örnek projelerin sunumu ve stant sergilerinin yapıldığı konferansta Şehit Ahmet Akyol İlkokulu Öğretmeni Ayşe Yaradanakul öğretmenimizin katıldığı “Ülkemi Seviyorum Kültürel Mirasıma Sahip Çıkıyorum” projesi Kültürel Miras dalında en başarılı 2. Proje olarak seçildi.

 

Kimler katıldı

Konferansta ilimizden eTwinning Sakarya İl Koordinatörü Çağatay Özkan, Pamukova Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmeni Serkan Aslan, Pamukova Cumhuriyet İlkokulu öğretmeni Serkan Aydoğdu, Şehit Abdullah Ömür İlkokulu Müdür Yardımcısı Öznur Yavuz Savran, Yenikent Kız İmam Hatip Lisesi Öğretmeni Nilüfer Molbay Çakıroğlu, Şehit Ahmet Akyol İlkokulu Öğretmeni Ayşe Yaradanakul yer aldı.

 

630  bin öğretmen

eTwinning, Türkiye ve Avrupa’daki okullarda görevli öğretmenlerin sanal okul ortaklıkları kurdukları, derslerini ortak etkinlik ve dijital içeriklerle zenginleştirdikleri, müfredata entegre birçok projeyi geliştirebildikleri en büyük okul ağıdır. Avrupa çapında 630 binden fazla öğretmen, Türkiye’de yaklaşık 150 bin öğretmenin yer aldığı portal, her geçen gün yeni projelere ve güçlü eğitim ortaklıklarının kurulmasına vesile olmaktadır.

 

 

13 Aralık 2018 , Perşembe Bu haber toplam 937 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU