Günün Tarihi:30 Ekim 2020

Atalay’a destek üstüne destek


Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay’a yönelik başlatılan karalama girişimlerine karşı destek üstüne destek geliyor.

O çamur tutmaz

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, Genel Başkan Ergün Atalay’ı ziyaret ederek, "Çamur at, izi kalsın mantığında. O çamurun tutmayacağını çok iyi biliyoruz. Bu konuyu gündemde çok tutmanın doğru olmadığını düşünüyorum" dedi. Destici, burada yaptığı konuşmada asgari ücret görüşmeleri vesilesiyle Atalay'a yöneltilen birtakım haksız ifadeler olduğunu ancak TÜRK-İŞ’in 28 Şubat ile 15 Temmuz'da milli iradenin ve demokrasinin yanında cansiperane durduğunu bildiklerini söyledi.

 

Operasyon tutmayacak

Destici, “Bu algı operasyonu tutmamıştır, tutmayacaktır. Tabii siz bulunduğunuz makam itibarıyla işçi kardeşlerimizin haklı taleplerini dile getireceksiniz. Bu konuda eğer birileri sizleri sindirmeye çalışırsa, burada biz karşılarında oluruz. Çünkü bu sizin en tabii hakkınız. Elbette ki haklı talepler dile getirilecek." değerlendirmesinde bulundu.

 

Demokrasiden yana

Atalay ise asgari ücret görüşmelerine devam edildiğini anımsatarak, bugüne kadar işçilerin, çalışanların haklarını dile getirdiklerini vurguladı. Her yerde ve her zaman demokrasiden yana tavır sergilediklerini ifade eden Atalay, "Biz 28 Şubat'ta, 27 Nisan'da, 15 Temmuz'da ne yaptık, bunu Türkiye'nin tamamı biliyor." diye konuştu.

 

Merhametsiz insanlar 

Atalay insafsız ve merhametsiz insanların sözlerini çarpıttığını kaydederek, ülkeye, insanlığa borcu olduğunu ve çalışmalarına bu inanç doğrultusunda devam edeceğini söyledi. Atalay, açıklamaların ardından Destici'ye 15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili kitabın Arapça basımını takdim etti.

 

Ali İhsan Yavuz 

Atalay’a bir destekte AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz’dan geldi. Yavuz, Atalay’ın arkasında olduklarını belirterek algı operasyonunun tutmayacağını söyledi. 

 

Cumhurbaşkanlığı

Ziyarette ayrıca Güvenlik-İş Genel Başkanı Ömer Çağırıcı ve Cumhurbaşkanlığı Sosyal Politikalar Kurulu Başkanvekili Prof. Dr. Vedat Bilgin’de yer aldı. Türkiye Emekliler Derneği Başkanı Kazım Ergün’de Ergün Atalay’ı ziyaret ederek tam destek mesajı verdi.

 

Toplayıcılardan destek

Sokak Atık Toplayıcıları Derneği Başkanı Recep Karaman ve dernek üyesi yaklaşık iki yüz atık toplayıcısı, Ergün Atalay’a destek ziyaretinde bulundu.  Bu anlamlı ziyaret sonrası Genel Başkan Ergün Atalay atık toplayıcılarına teşekkür ederek,  “Burası 66 senelik bir kurum. Bu bina da 50 senelik bir bina. Ben bu kurumun 12. Başkanıyım. Ben çırak okuluna girdim. Okula giderken mühendis, doktor, başkan olacağım diye gitmedim. Ben okula giderken millet bana okuldan kaçar diye kefil olmadı ama şükrediyorum 1 milyon insan aileleriyle 4 milyon kişinin başkanı oldum” dedi.

 

Günahtır yazıktır

Atalay, “Ben sıkıntılı insanların yoksulların, işçilerin, emekçilerin, işsizlerin başkanıyım. Benim görevim bu sorunları ülke gündemine getirmek. Ben yasama yürütme yargı değilim. 1600 TL ile insanlar geçinemiyor bu rakamı yükseltin,  ifadem bu benim. Geçen hafta Danimarka’da konuşma yaptım. Salonda dört bin kişi var. Yemeni, Suriye’yi, Irak’ı anlattım. Amerika’nın terör örgütlerine silah verdiğin anlattım. Benim ülkemi kötülemeyin dedim. On ayda 42 milyon turist geldi dedim. Ertesi günü böyle bir tabloyla karşılaştım. Günahtır yazıktır. Sizin duanız, sizin benimle beraber olmanız benim için, yönetim için en büyük keyiflerden bir tanesi” dedi.

 

Devam edeceğim

Atalay, “Ben Türkiye’den, yoksuldan, fakirden, işçiden, demokrasiden yana olmaya, yakmadan yıkmadan topluma sahip çıkmaya devam edeceğim. Sıkıntım olduğu zaman protesto edeceğim. Sıkıntım olduğu zaman eylem de yapacağım ama ne kimseyi sokağa çağırırız. sokağa çağıranlarla da ömrümüz kavgayla geçer. İzmir de grev yapıyoruz. Temmuz ayında başladı grev. Ben de memnun olmuyorum, keyif almıyorum ama işçi diyor ki bana yetmiyor greve çıkacağım. Benim işçiyi dinlemekten başka bir yetkim yok ki. İnadına ülkeden yana olmak lazım” dedi.

 

Beraber olmalıyız

Atalay, “Ülkemize kötülük yapmak isteyenlere mani olmak lazım. Şu anda beraber olmak zamanı. Dışarıya karşı beraber olmak durumundayız. Dışarının bize bakışı ortada. Biz bu salonlarda oturalım diye her gün beş insan can veriyor. Onun için biz milletin parasının emanetçisiyiz. Siz en zor şartlarda çalışanlarsınız. Hepinize teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

13 Aralık 2018 , Perşembe Bu haber toplam 680 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU